Meble

Regały półkowe

Regały półkowe

Biblioteki, sklepy, magazyny. Regały półkowe pojawiają się w wielu miejscach, w których wymaga się odpowiedniej przestrzeni do przechowywania towarów o małych gabarytach na przykład w opakowaniach zbiorczych czy jednostkowych. Niewątpliwie przestrzeń pionowego składowania jest doskonałym pomysłem, by oszczędzać tak cenne miejsce. Poza tym pozwala na zachowanie porządku wszędzie tam, gdzie jest to niezbędne.

Przechowywanie w najlepszych warunkach

Jak zbudowane są regały półkowe?

Lekkie konstrukcje

Przechowywanie w najlepszych warunkach

Różnorodność regałów półkowych pozwala dopasować je doskonale do potrzeb, specyfiki towaru, a także miejsca, jakim się dysponuje. Przede wszystkim ten rodzaj jest dedykowany do obsługi ręcznej. Zazwyczaj wysokość regałów nie przekracza 2 metrów, jeśli pracujemy z poziomu posadzki lub 2,5 metra, jeśli używamy drabin, schodów lub pomostów.  W niektórych wypadkach regały można piętrować, a tym samym tworzyć duże zabudowy z całym szeregiem antresol czy pomostów, które ułatwiają korzystanie ze wszystkich poziomów, na których składowany jest towar. Ustawienie poszczególnych elementów, by były one bezpieczne, stabilne i funkcjonalne, jest oczywiście zależnie od wielkości pomieszczenia i faktycznych potrzeb.

Jak zbudowane są regały półkowe?

Popularne regały półkowe od lat są najchętniej wybieranymi akcesoriami do sklepów i magazynów. Ich największą zaletą jest modułowość, która pozwala dopasować wielkość przestrzeni między półkami, ich ilość oraz rozmieszczenie do swoich potrzeb. W wielu przypadkach ten układ można w prosty sposób zmienić, a poszczególne regały łączyć, rozbudowywać, wykorzystując elementy dodatkowe. Nawet długość samych półek może być bardzo zróżnicowana. Sama konstrukcja regałów jest niezwykle prosta i obejmuje dwie pionowe ramy, które są podzielone poziomymi półkami. Zazwyczaj tworzą one ciąg regałowy. Przy planowaniu przestrzeni warto zadbać również o stabilność konstrukcji. Przyjmuje się, że głębokość półek powinna być czterokrotnie mniejsza od wysokości regału.

Lekkie konstrukcje

Choć regałów półkowych nie przymocowuje się do posadzki i mogą być one mobilne, to ich nośność jest bardzo duża. Bez problemu można na jednej półce składować towar zazwyczaj do 250 kg. Nośność całego regału może wynosić około 1 tonę. Zróżnicowane są również sposoby montażu półek. Sprawdzają się zarówno połączenia śrubowe, jak  zaczepy. Te drugie umożliwiają szybszą zmianę wysokości półek. Ich wypełnieniem najczęściej jest drewnopochodna płyta HDF zamontowana na profilach ze stalowej blachy. Dzięki temu regały są lekkie i umożliwiają swobodne kształtowanie przestrzeni magazynowej sprawdzają się w wielu miejscach.

Autor artykułu: skuteczni.pl

Similar Posts