Majsterkowanie

Ile kosztuje montaż klimatyzacji?

Ile kosztuje montaż klimatyzacji

Zastanawiasz się nad zakupem klimatyzacji, ale nie wiesz, ile może kosztować jej montaż? W artykule przedstawiamy przybliżone ceny oraz czynniki wpływające na ostateczny koszt. Sprawdź!

Od czego zależy cena montażu klimatyzacji?

Cena za montaż klimatyzacji będzie się różnić w zależności od konkretnego przypadku. Na ostateczny koszt wpływa przede wszystkim wybrany klimatyzator. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele ciekawych urządzeń. Posiadają mniej lub bardziej zaawansowane funkcje. Dodatkowo różnią się także mocą, która powinna być dopasowana do metrażu wnętrza oraz indywidualnych potrzeb domowników.

Na ostateczny koszt wpływa także miejsce instalacji oraz odległość pomiędzy jednostkami. Im dłuższa jest instalacja freonowa, tym, usługa jest droższa. Kolejny czynnik, który może wpłynąć na cenę, to stopień skomplikowania instalacji elektrycznej.

Konieczność wykonania dodatkowych prac również będzie sprawiać, że ostateczna cena będzie wyższa. W niektórych przypadkach konieczne jest nawet wykorzystanie dźwigu lub rusztowania, by jednostka zewnętrzna została prawidłowo zainstalowana. Specjaliści z AvantiAir Szczecin posiadają odpowiedni sprzęt, który zapewnia bezpieczną, a zarazem skuteczną pracę. Z działalnością tej firmy możesz zapoznać się tutaj: https://www.avantiair.pl.

Każda firma ma prawo stworzyć swój cennik, odwzorowujący jej umiejętności, doświadczenie i wiedzę. Ceny za montaż będą odmienne w różnych firmach i lokalizacjach.

Ile kosztuje klimatyzacja wraz z montażem?

Średnie ceny za klimatyzację wahają się między 2 tys. zł, a nawet ponad 10 tys. zł. Klimatyzatory posiadają różne funkcje, pochodzą od różnorodnych firm, a także mają odmienną moc. Jeśli chcesz schłodzić pomieszczenie mające około 40 metrów kwadratowych, będziesz potrzebować mocy wynoszącej minimum 4 kW.

Średnia cena takiej klimatyzacji wynosi około 3,5 tys. zł. Montaż z kolei jest wydatkiem na poziomie 1-3 tys. zł. Zakładając średnią cenę, wynosząca 2 tys. zł, łączny koszt za montaż oraz urządzenie wynosi 5,5 tys. zł. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zakupić nieco tańsze lub droższe urządzenie. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

Jak wygląda montaż klimatyzacji?

Przed montażem klimatyzacji należy dobrać odpowiednie urządzenie oraz zaplanować montaż zarówno jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Przed zainstalowaniem jednostki wewnętrznej należy wykonać odpowiedni otwór, który pozwoli na wyprowadzenie rury i kabli. Po jego wywierceniu mocuje się wspornik, a następnie podłącza przewód freonowy i jednostkę wewnętrzną. Należy przy tym zachować odpowiednią odległość od sufitu, ścian, jak i wszystkich obiektów. Miejsce montażu powinno być dobrze przemyślane.

Jednostkę zewnętrzną montuje się na elewacji lub na balkonie. Należy przykręcić do niej nóżki oraz ustawić w miejscu docelowym. Tutaj również należy zachować odpowiednie odległości od przeszkód. Bardzo ważnym elementem całego procesu jest podłączenie odpływu skroplin pod spodem jednostki zewnętrznej. Następnie przyłącza się przewód freonowy oraz odpowietrza instalację przy pomocy wakuometru i pompy próżniowej. W ten sposób usuwa się wilgoć oraz upewnia, że cały układ jest szczelny.

Dlaczego wybór odpowiedniej firmy zajmującej się montażem jest tak istotny?

Choć samodzielny montaż klimatyzacji jest możliwy, w rzeczywistości nie jest opłacalny. Jest jednoznaczny z utratą gwarancji na nabyte urządzenie. Osoba instalująca ten system powinna posiadać uprawnienia f-gazowe, upoważniające do montażu, kontroli szczelności, demontażu urządzeń chłodniczych, klimatyzatorów oraz pomp ciepła.

Przy wyborze firmy instalującej klimatyzację powinieneś zwrócić uwagę na każdy szczegół. Wykwalifikowani fachowcy zapewnią prawidłową instalację, która jest tak naprawdę kluczowa dla jej odpowiedniego działania. Jeśli zostaną popełnione jakieś błędy, mogą być dla Ciebie odczuwalne. Zakup klimatyzacji jest sporą inwestycją i warto zadbać o to, by montaż był profesjonalny.

Artykuł promocyjny.

Similar Posts