Porady

Bezpieczny i skuteczny – poznaj zalety odpływów liniowych.

Jak stworzyć bezpieczny prysznic w swojej łazience? Tradycyjne rozwiązania, choć bardzo rozpowszechnione, posiada wiele wad. Największą z nich jest brodzik, stanowiący dużą przeszkodę dla osób starszych. Również po zaznanej kontuzji można mieć poważny problem z korzystaniem z takiego miejsca. Na szczęście można dziś z niego zrezygnować. Nowoczesne odpływy liniowe powalają na budowę prysznica bezbrodzikowego i bezproblemowego. Jak to działa? Sprawdź sam poniżej.

Czy odpływ liniowy jest bezpieczny?

Brodzik w łazience nie jest może idealnym rozwiązaniem, ale nie powoduje zbyt dużej ilości wypadków. Owszem, wychodząc z mokrego brodzika łatwo się poślizgnąć, a wejście na podwyższenie może być uciążliwe dla osób schorowanych. Jednak z tradycyjnego prysznica korzysta miliony osób i większość z nich nie ma w związku z tym żadnych złych doświadczeń.

Czy instalacja odpływów liniowych może zatem zapewnić większe bezpieczeństwo? Owszem. Dzieje się tak dlatego, że odpływ liniowy jest wpuszczony w podłogę i nie stanowi fizycznej przeszkody przy poruszaniu się. Ponadto prysznice bezbrodzikowe wykonane są na poziomie podłogi – jest to znaczne ułatwienie w poruszaniu się, a także zapewnia więcej swobody w czasie mycia. Nie musisz się zatem bać uderzenia o kran przy podnoszeniu się – masz dość miejsca, by zrobić to w sposób bezpieczny.

Dlaczego warto postawić na odpływy liniowe prysznicowe?

Nowoczesne odpływy liniowe, stosowane w łazienkach jako prysznice bezbrodzikowe, posiadają wiele istotnych zalet:

  • Znacznie więcej przestrzeni w łazience, co jest szczególnie mocno odczuwane w małych pomieszczeniach.
  • Maskownice posiadają różne wzory, dzięki czemu stanowią estetyczne wykończenie prysznica bezbrodzikowego.
  • W rogu pomieszczenia doskonale sprawdzają się odpływy liniowe ścienne, które wymagają mniej miejsca i pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.
  • Odpływy liniowe podłogowe zabezpieczają podłogę łazienki przed zalaniem wodą. Jednocześnie stanowią fizyczną granicę nowego prysznica.

Pod kątem funkcjonalności i estetyki, prysznic bezbrodzikowy okazuje się dużo lepszym rozwiązaniem. Wcześniej wskazaliśmy również, że są one również bezpieczniejsze, niż klasyczne modele brodzików.

Odpływy liniowe najwyższej jakości

Warto postawić na znany i poważany sklep, który sprzedaje głównie odpływy liniowe. Długość poszczególnych elementów można dobrać w zależności od potrzeb. Warto sprawdzić koszty dostawy – wiele sklepów oferuje darmowy dowóz powyżej pewnej wartości zamówienia (w przypadku sklepu Vogi jest to limit zaledwie 50 zł). Zamów telefonicznie odpływy liniowe prysznicowe, a będziesz miał dodatkowo okazję skonsultować zakup z doświadczonym pracownikiem sklepu. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Od niego możesz dowiedzieć się o potrzebie zakupu jakiegoś dodatkowego elementu lub o promocji dostępnej po spełnieniu jakiegoś warunku. Dzięki temu ostatecznie zakupy okażą się pełnym sukcesem, a kwota do zapłaty może być niższa, niż się spodziewałeś.

Similar Posts