Porady

Dlaczego wybrać podwieszaną miskę do WC?

Dlaczego wybrać podwieszaną miskę do WC?

Miski WC wiszące są coraz częstszym wyborem pośród klientów projektujących łazienki w swoim domu. Dlaczego ten produkt stał się tak popularny na przestrzeni lat?

Łatwiejsze utrzymanie higieny w łazience

W tradycyjnych łazienkach z reguły możemy spotkać toalety, które są montowane w kompakcie. W tym przypadku całość systemu jest na zewnątrz. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie stelażu w ścianie, który będzie utrzymywał miskę wiszącą. Jest to nie tylko zredukowanie potrzeby używanej powierzchni, ale również estetyczne i praktyczne rozwiązanie.

Miska podwieszana jest dużo łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Nie posiada tyle trudno dostępnych zakamarków co cały kompakt, dzięki czemu dużo szybciej i wygodniej możemy ją umyć. Jej kształt powoduje, że zabrudzenia nie gromadzą się nadmiernie. Dzięki jej budowie zyskujemy otwarty dostępu do podłogi.

Właściwy montaż miski zapewnia jej potrzeba stabilizacja oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Miska WC podwieszana, a estetyka

Miski wiszące sprawiają bardzo estetyczne wrażenie. Na tle całego wystroju łazienki cechują się minimalistycznym wyglądem, który nie zaburza wizualnego odbioru przestrzeni.

Sam kształt miski podwieszanej dobrze się prezentuje i może być odbierany jako ładny element aranżacyjny. Jest uniwersalna, dlatego nie musimy się martwić, że będzie niedopasowana do stylistyki wnętrza.

Dużym zainteresowaniem cieszą się jednolite miski. Typ rantu bez kołnierza wygląda bardzo elegancko, ale również nie ma newralgicznych miejsce, do których dostęp jest ograniczony podczas sprzątania.

Kształty oraz elementy dopasowane do wnętrza

Miska WC wisząca występuje w różnych kształtach. Najczęściej kupowane są modele zaokrąglone, których łagodne kształty nie są zaburzane przez ostre zakończenia. Nie mniej jednak spotykamy również zwolenników, którzy wolą produkt w kwadratowej formie.

Ciekawym pomysłem jest dopasowanie takich elementów jak spłuczka kolorystyką do innych detali w łazience, np barwy uchwytów do mebli, czy kranu. Wówczas możemy zapewnić sobie atrakcyjną, spójną całość. Można również podobne dopasowania zastosować względem kształtu. Nawet takie pomieszczenie jak łazienka może być miejscem, gdzie będziemy bardzo dobrze się czuli, bardzo dużo jednak zależy od właściwej aranżacji oraz zarządzania przestrzenią.

Miski podwieszane spotkamy przede wszystkim w odcieniach bieli. Nie mniej jednak zostały również zaprojektowane linie kolorystyczne. Dominują w nich szarości lub czernie, ale możemy też spotkać inne barwy jak zieleń, czerwień, czy niebieski.

Nowoczesna miska wisząca WC

Miski wiszące najczęściej połączone są z systemem, który inaczej dozuje wodę niż w przypadku kompaktów. W kompakcie istnieje mniejsza możliwość dozowania spływu, przez co nie każdy zestaw możemy uznać za ekonomiczny. Nowoczesne zastosowania w montażu podwieszonym uwzględniają opcję oszczędzania wody. Jest to dobra zmiana zarówno dla naszych kieszeni jak i środowiska.

Praktycznym zastosowaniem, które mogą mieć miski podwieszane jest deska wolnoopadająca, która będzie chroniła powierzchnię od ciągłego uderzania klapy.

Ciekawym rozwiązaniem są miski WC samomyjące. Mogą występować w formie połączenia miski z bidetem wraz z funkcją podmywania lub samoczynnie myć swoją powierzchnię. Dodatki w nowoczesnych modelach na tym się nie kończą. Klienci wybierają podgrzewane deski lub podświetlane, część z tych funkcji może być sterowana mobilne.

Mimo, że tradycyjne kompakty WC są tańsze to niewątpliwie nie wyglądają tak dobrze jak podwieszane miski. Warto też pamiętać o dużo większej praktyczności oraz wygodnym użytkowaniu.

Similar Posts