Meble

Komody loftowe z elementami metalu i drewna – połączenie surowości i elegancji, które Cię zachwyci!

Komody loftowe z elementami metalu i drewna zdecydowanie wyróżniają się na tle sztampowych projektów. Ich unikatowy, surowo-elegancki design przyciąga i zachwyca. Co ważne, odpowiednio dobrana i zaaranżowana komoda loftowa sprawdzi się nie tylko w rasowym lofcie. Będzie idealnym wyborem do wnętrza, któremu brakuje charakteru – bez względu na styl.

Drewniano-metalowe komody loftowe – co sprawia, że są tak wyjątkowe?

Meble loftowe wyróżnia bardzo charakterystyczny design, który przykuwa uwagę od samego przekroczenia progu. W większości są to konstrukcje proste, solidnie wykonane i funkcjonalne, a przy tym niezwykle oryginalne i detalicznie wykończone. Do produkcji mebli loft używa się wysokiej klasy materiałów, np. litego drewna. W przypadku materiałów imitujących naturalne drewno, jakość wykonania powinna być bezwzględnie najwyższa. W palecie kolorów przeważa naturalne i ciemne wykończenie. Często stosowanym przez projektantów zabiegiem estetycznym jest kontrastujące łączenie ciepłego, jasnego drewna i ochładzającego klimat metalu. Drewniano-metalowa komoda loft prezentuje się z jednej strony intrygująco i surowo, a z drugiej elegancko, lekko i przyjemnie dla oka.

Komoda loftowa z kontrastującymi nogami. Laminat w ciepłym odcieniu wprowadza do wnętrza przytulność i elegancję, a antracytowe elementy dodają aranżacji surowego, wyrazistego charakteru

Komoda loftowa z elementami metalu i drewna – do jakich aranżacji pasuje?

Pełna surowości, elegancji i naturalnego uroku, metalowo-drewniana komoda loftowa sprawdzi się nie tylko we wnętrzach urządzonych w stylu loft czy industrialnym. Doskonałym pomysłem będzie zaproszenie komody loftowej do salonu utrzymanego w klasycznym, nowoczesnym, minimalistycznym, eklektycznym lub skandynawskim klimacie. Idealnie zaprezentuje się ona na tle ceglastej, betonowej lub po prostu białej czy szarej ściany. Ważne, żeby mogła królować w aranżacji.

Meble loftowe często wybierane są do innych wnętrz niż lofty także ze względu na ponadprzeciętną funkcjonalność. Komoda loftowa z szufladami zazwyczaj oferuje bardzo dużo miejsca do przechowywania drobiazgów. Dzięki temu pomaga utrzymać porządek w pomieszczeniu.

Komody loftowe z elementami drewna i metalu, jak widoczny na zdjęciu model z agatameble.pl, pięknie prezentują się nie tylko w typowo przemysłowych wnętrzach

Jak wkomponować komodę loftową w wystrój nowoczesnego salonu?

Komody loftowe z elementami drewna i metalu łączą w sobie prostotę, funkcjonalność, wyważoną surowość i stonowaną elegancję. W efekcie doskonale współpracują z nowoczesnymi salonami – zarówno z przewagą szarości, jak i utrzymanymi w ciepłej tonacji. Warto zadbać o odpowiednie zaaranżowanie mebla. Do zagospodarowania pozostają: górny blat, ściana za komodą oraz podłoga po jej obu stronach. Dzięki paru pomysłowo dobranym i rozmieszczonym dodatkom, komoda loftowa stanie się spójnym elementem wystroju.

Drewniane komody loftowe dodają aranżacjom ciepła i elegancji. Dzięki kontrastującym, metalowym elementom, mają modny, surowy charakter, który oddziałuje na cały wystrój. Odpowiednie zaaranżowanie loftowej komody zapewni perfekcyjnie spójny efekt wizualny w każdym pomieszczeniu – niezależnie od dominującego w nim stylu. Warto poeksperymentować z różnymi ustawieniami i dodatkami, aż będziesz autentycznie zachwycony uzyskaną aranżacją.

Artykuł promocyjny.

Similar Posts