Porady

Praktyczna kuchnia: 5 porad, które na pewno wykorzystasz!

Praktyczna kuchnia: 5 porad, które na pewno wykorzystasz!

Czy zdarza Ci się, że jedzenie spożywane na drugi dzień po otwarciu ma gorszy smak? Marnujesz sporo produktów spożywczych, mimo że starasz się kupować rozsądnie? To znak, że przydadzą Cię się nasze wskazówki! Dowiedz się, jak ułatwić sobie życie, by móc cieszyć się praktyczną kuchnią!

Gotuj potrawy z tego, co masz w lodówce

W wielu domach popularne są takie potrawy, które potocznie nazywa się daniami śmieciowymi. Chociaż nazwa nie brzmi zachęcająco, to potrawy smakują naprawdę dobrze. Szczególnie zupy i dania z makaronem zachwycają smakiem. I pomyśleć, że wystarczą składniki, które masz już w domu! W sieci znajdziesz mnóstwo przepisów, jak zrobić coś z niczego.

Z resztek warzyw i bardzo dojrzałych owoców, których nie chcesz już jeść, możesz robić przepyszne koktajle. Potrzebujesz jedynie sokowirówki i 2 minut wolnego czasu, by potem cały dzień popijać zdrowy i smaczny napój! Przyrządzając posiłki z resztek, przestaniesz marnować żywność i przy okazji własne pieniądze.

Naucz się przyrządzać mniejsze porcje

Dużym błędem wielu osób jest gotowanie bez wagi kuchennej. Przyrządzamy zbyt duże porcje, co skutkuje jedzeniem tego samego przez wiele dni lub wyrzucaniem tego, czego nie dało się już zjeść. Zamiast gotować jak dla wojska, naucz się odmierzać mniejsze porcje, w czym pomoże Ci waga kuchenna elektroniczna. Dzięki temu raz na zawsze skończysz z dojadaniem resztek na siłę. Korzystnie odbije się to na Twojej sylwetce!

Zadbaj o odpowiednie przechowywanie

Produkty spożywcze typu szynka, czy ser bardzo często są pakowane w plastik, który po otwarciu produktu do niczego już się nie nadaje. Pozostawiona bez szczelnego zamknięcia żywność szybko wysycha, przejmuje zapachy z lodówki i traci swoje walory smakowe.

Zamiast narzekać na kiepski smak jedzenia, zaopatrz się w pojemniki plastikowe do przechowywania! Wielorazowe, proste w czyszczeniu, szczelne pojemniki sprawdzą się w każdej kuchni.

Rób listę zakupów

Złota zasada mówi, by nie robić zakupów na pusty żołądek. Druga złota zasada brzmi: rób listę zakupów i się jej trzymaj. Z czasem nauczysz się nie reagować na krzykliwe promocje i wielopaki produktów, których nie potrzebujesz i nie wykorzystasz.

Listy zakupów to oszczędność pieniędzy i niezawodny sposób na oszczędzenie czasu. Podczas bezcelowych podróży między sklepowymi regałami marnujemy go mnóstwo! Zamiast chodzić codziennie do sklepu, zostań w domu i obejrzyj ulubiony serial. Listy zakupów odmienią Twoje życie na lepsze!

Kupuj mniej akcesoriów kuchennych, ale wysokiej jakości

Kupowanie rzeczy tanich i ładnie zapakowanych to już naturalny odruch praktycznie każdego człowieka. Warto jednak z nim walczyć, by nie zagracać sobie kuchni akcesoriami, które nie poprawiają naszego komfortu podczas gotowania, a jedynie zajmują niepotrzebnie miejsce.

Zastanów się, czego potrzebujesz w swojej kuchni i stopniowo kupuj te rzeczy, zwracając uwagę na ich jakość! Nie pożałujesz tego, a gotowanie będzie dużo wygodniejsze. Być może zamieni się nawet w czystą przyjemność!

Similar Posts