Porady

Brama garażowa rolowa czy segmentowa?

Brama garażowa rolowa czy segmentowa?

Bramy garażowe to funkcjonalność i bezpieczeństwo. Po pierwsze zamykasz nią wjazd do garażu. Dzięki temu chronisz samochód przed czynnikami atmosferycznymi. Po drugie chronisz swój samochód i inne rzeczy w garażu przed wścibskimi sąsiadami czy złodziejem. Jednak nowoczesne bramy garażowe nie tylko spełniają te funkcje, ale też są świetnym elementem wykończeniowym Twojego domu, który pięknie współgra z elewacją.

Brama garażowa rolowana czy segmentowa?

Dwa najpopularniejsze typy bram garażowych to brama garażowa segmentowa i brama rolowana. W odniesienie do stosowanych dawniej tradycyjnych, dwuczęściowych bram te są zdecydowanie bardziej wygodne w obsłudze i nie wymagają dużo miejsca do montażu. Ponadto zdecydowanie lepiej wyglądają i współgrają z elewacją budynku. Jednak jak wszystkie produkty, mają swoje wady i zalety. Zatem brama garażowa rolowana czy segmentowa?

Brama rolowana

Bramy rolowane, nazywa się tak ze względu na sposób otwierania. Podczas podnoszenia, jej pancerz jest nawijany na rurę (wał napędowy). To nawijanie sprawia, że brama rolowana nie zajmuje dużo miejsca. Dlatego może być montowana wszędzie tam, gdzie zależy nam na zaoszczędzeniu przestrzeni. Co więcej, bramy garażowe rolowane mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz garażu.

Powierzchnia pancerza bram rolowanych jest odporna na działanie czynników atmosferycznych (opadów i promieni słonecznych) a także na ścieranie. Ponadto dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i z różną fakturą. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do elewacji Twojego budynku.

Jednakże, takie bramy mają swoje wady. Ich największa jest cena. Waga tych bram wymaga stosowania mechanizmu z napędem elektrycznym. To sprawia, że są dość drogie.

Bramy segmentowe

 

Bramy segmentowe z kolei cechuje niższa cena i wysoki komfort użytkowania. Ponadto tutaj również mamy szeroki wybór kolorów i faktur, który umożliwi Ci dopasowanie bramy do Twojego budynku. Poza tym, takie bramy świetnie izolują temperaturę. Niski współczynnik przenikania ciepła doskonale izoluje wnętrze garażu. Dlatego bramy garażowe segmentowe chronią przed nagrzewaniem nie tylko wnętrza garażu, ale także ścian Twojego domu, jeśli jest z nim połączony. Takie bramy zwykle są otwierane ręcznie, chociaż istnieje możliwość zakupu z napędem elektrycznym. Jednak ich największą wadą jest konieczność instalacji wyłącznie wewnątrz garażu. Przez to nie pozwalają zaoszczędzić miejsca na inne przedmioty.

Jaki typ bramy garażowej wybrać?

To oczywiście kwestia indywidualna. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości montażu takiej bramy w budynku. Zastanów się na czym najbardziej Ci zależy i skonfrontuj to z możliwościami instalacji.

Similar Posts