Porady

Jak ocieplić czarno-białą łazienkę?

Jak ocieplić czarno-białą łazienkę?

Spośród całej istniejącej palety kolorów, czerń i biel to ponadczasowe kolory, które są bardzo popularne w dekoracji. Używane samodzielnie lub w połączeniu z innymi kolorami, kombinacje są nieograniczone, aby podkreślić ściany, podłogi, meble. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się jakie dodatki do czarno białej łazienki sprawią, ze stanie si ona przytulna.

Łazienka czarno biała – skąd popularność takiej aranżacji?

Połączenie tych dwóch kolorów jest sam w sobie elementem dekoracji. Zarówno stonowane, jak i eleganckie, tworzą szykowną stronę najpiękniejszego efektu, nadając pomieszczeniu charakter. Ale wyrafinowana czarno-biała stylistyka czy fabryczny akcent to nie jedyne możliwe inspiracje w łazience!  W czarno-białej łazience warto postawić na prostotę. Zapominamy o zbędności, wybierając meble o czystych liniach, które podkreślą kontrast między kolorami. Chodzi o to, aby dzięki takiemu doborowi neutralnych kolorów odnieść sukces w aranżacji łazienki.

Jak ocieplić biało czarną łazienkę? – podpowiadamy

Prostota jest często synonimem elegancji. Dlatego minimalizm jest coraz bardziej modny, zarówno w dekoracji, jak iw innych dziedzinach. Podkreśla to, co w pomieszczeniu najpiękniejsze, pozostając jednocześnie estetycznym i funkcjonalnym. Ale taka łazienka może wydawać się zimna i nieco smutna.

Dlatego na przykład zamiast szafki pod umywalkę w białym kolorze wybierz mniej imponującą umywalkę, która łatwiej wpasuje się w każdy wystrój i dobierz do tego szafkę w kolorze drewna. Oczywiście harmonia jest niezbędna. Ideałem jest zatem posiadanie prysznica i/lub wanny z tej samej kolekcji, aby uzyskać ładny wygląd.

Czarno białe łazienki z drewnem – krok po kroku nadajemy im przytulności

Kolory łazienki czarno białej mogą się różnić w zależności od podłoża, na którym są nakładane. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaki efekt chcesz uzyskać. Tym samym meble z czarnego drewna nie mają takiego samego połysku jak meble o gładkich, błyszczących powierzchniach. Podobnie podłoga pokryta czarnymi kafelkami lub winylem daje designerski efekt, a ciemna podłoga wprowadza nieco więcej ciepła.

Jeśli chodzi o biel, musi być jasna, aby podkreślić różnicę między tymi dwoma skrajnościami. Pamiętaj, że wysokiej jakości farba będzie trwała przez długi czas i zachowa wszystkie swoje właściwości. Jakość materiałów jest zatem niezbędna, aby Twoja łazienka czarna z drewnem była naprawdę elegancka. 

Do ocieplenia pomieszczenia jakim jest biała łazienka z czarnymi dodatkami lub odwrotnie, drewno jest idealnym materiałem. Czarna drewniana podłoga i raczej minimalistyczne meble stworzą przytulną atmosferę. Możesz również zachować naturalny kolor drewna np. w przypadku mebli. Dodając czarną lub białą umywalkę i pasujące do niej akcesoria, uzyskasz pomieszczenie, które będzie jednocześnie ciepłe i stylowe.

Similar Posts