Meble

Krzesła drewniane, czyli powrót do eleganckiej klasyki

Krzesła drewniane, czyli powrót do eleganckiej klasyki

Zmieniające się nieustannie trendy wymuszają na producentach mebli ciągłe dostosowywanie się i pogoń w poszukiwaniu nowych rozwiązań, które przyciągną do nich rzesze kolejnych klientów. Coraz częściej jednak, zamiast eksperymentować z zupełnie nowymi formami czy rodzajami materiałów część z nich powraca do absolutnej klasyki, jaką są meble i krzesła z drewna. Szczególnie te ostatnie potrafią być wspaniałym dodatkiem do naszych wnętrz. Doskonale sprawdzą się bowiem zarówno w salonie, jak i w kuchni oraz będą służyć nam naprawdę długo. Czym więc kierować się przy wyborze krzeseł drewnianych i na co zwrócić uwagę kompletując taki zestaw do naszego domu?

Jak dobrać krzesła drewniane do wnętrz?

Drewno doskonale komponuje się praktycznie z każdym materiałem, więc mamy naprawdę szerokie pole, jeśli chodzi o łączenie drewnianych krzeseł z pozostałymi elementami wyposażenia. Większość dostępnych na rynku modeli, w tym również takie jak te https://www.edinos.pl/krzesla-drewno krzesła wykonane z drewna są przede wszystkim oryginalne i wytrzymałe, a moda na nie tak naprawdę nigdy nie przeminie. Proste drewniane krzesła pomalowane najczęściej na biało doskonale sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, natomiast te nieco masywniejsze i wykonane z drewna o ciemniejszym odcieniu perfekcyjnie uzupełnią na przykład salon w stylu glamour.

drewniane krzesło z jasnym siedziskiem

Surowe i nielakierowane krzesła odnajdą się natomiast w stylu industrialnym.

Czym się kierować przy zakupie?

Wybierając krzesła, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy będą one pasować do reszty mebli oraz jak będą komponować się w naszych wnętrzach. Krzesła powinny być również wygodne i warto dobrać modele z odpowiadająca nam wysokością oparcia.

drewniane krzesło w kolorze ciemny orzech z oferty sklepu edinos.pl

drewniane krzesło w kolorze orzech

Na końcu zwróćmy uwagę na drewno, z jakiego zostały one wykonane. Najpopularniejszym i najbardziej wytrzymałym materiałem jest dąb i jesion. Krzesła wykonane z dębu będą ciężkie i majestatyczne. Jeżeli szukamy materiału, który będzie jednak surowy, ale też nieco cieplejszy i bardziej elastyczny to warto wybrać krzesła sosnowe lub bukowe.

Jakie są najpopularniejsze modele?

Drewniane krzesła możemy bez problemu kupić w każdym sklepie meblarskim, zwłaszcza tych wielkopowierzchniowych. Szeroką ofertę takich mebli oferują na przykład IKEA i Jysk. Jednym z najpopularniejszych modeli jest bejcowane krzesło INGOLF, które doskonale pasuje do wystawnej jadalni, oraz wykonane z drewna sosnowego krzesło TYLSTRUP, które swoją surowością znakomicie uzupełni minimalistyczną, skandynawską kuchnię. Cena tych modeli zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych, a w sprzedaży dostępnych jest również kilka wariantów kolorystycznych. W poszukiwaniu drewnianych krzeseł warto rozejrzeć się również po nieco mniejszych sklepach lub manufakturach oferujących wykonanie modeli pod konkretne zamówienie.

Similar Posts