Porady

Pompa głębinowa – gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią?

Pompa głębinowa – gdzie kupić i jak dobrać odpowiednią?

Pompy głębinowe to urządzenia niezbędne zarówno w gospodarstwach domowych, domach jednorodzinnych, jak i w sektorze przemysłowym. Nietrudno się domyślić, że służą do pompowania wody – zimnej i czystej, pochodzącej ze studni kopanych lub wierconych. Takie urządzenia znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie lustro wody spada poniżej ośmiu metrów. W poniższym artykule opowiemy nieco o pompach głębinowych i doradzimy, jak wybrać odpowiednią.

Pompy głębinowe – co musisz wiedzieć?

Pompy głębinowe (znajdziesz je w sklepie Watermark: https://www.sklep-watermark.pl/) to specjalistyczne urządzenia. Mogą być zanurzone w studni na głębokości od kilku do kilkunastu metrów pod ziemią. Ponadto są przystosowane do pracy w pełnym zanurzeniu.

Są to urządzenia niezbędne w celu zaopatrywania w wodę gospodarstw domowych, na działkach rekreacyjnych, ale także w systemach hydroforowych czy też w rolnictwie, małej gastronomii oraz zakładach przemysłowych. Bardzo często niezbędna jest też pompa na czas budowy.

Pompy głębinowe dzielą się na urządzenia monoblokowe (silnik jest zintegrowany z wirnikiem) oraz śrubowe (wyposażone w mechanizm ślimakowy). Oczywiście poszczególne modele pomp głębinowych różnią się parametrami. Wybór odpowiedniego urządzenia jest uzależniony od różnych czynników.

W razie wątpliwości najlepiej skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Konsultanci w sklepie Watermark służą pomocą w tej kwestii. Warto także zapoznać się z szerokim asortymentem sklepu (kliknij tutaj: https://www.sklep-watermark.pl/pompy-glebinowe). Tym bardziej że można liczyć na korzystne ceny urządzeń.

Pompa głębinowa do studni głębinowych – jak wybrać odpowiednie urządzenie?

W sklepie Watermark znajdziesz profesjonalne pompy do pobierania wody o wydajności na poziomie od 45 l/min do 2000 l/min i zasilane prądem 230 V oraz 400 V. Są to nowoczesne i funkcjonalne urządzenia o średnicy od 2” do 8”. W ofercie znajduje się sprzęt renomowanych światowych producentów, takich jak Hydro‑Vacuum Grudziądz, Omnigena, Belardi, Pedrollo, Zds, Grundfos i SPO.

Takie nowoczesne pompy to urządzenia, które działają automatycznie. Ponadto są wyposażone w dodatkowe funkcje, które ułatwiają korzystanie z nich. Są to przede wszystkim: czujniki poziomu wody, ale także bezpieczniki chroniące pompę przed przegrzaniem.

Nasuwa się jednak pytanie: jak wybrać odpowiednią do swoich potrzeb pompę głębinową? Wybierając właściwą pompę, musisz wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

  • rodzaj studni

  • średnica studni

  • wydajność pompowania

  • wysokość podnoszenia słupa wody

  • rodzaj i moc silnika

  • jakość wody

Szczególnie ważne jest dobranie odpowiedniej średnicy urządzenia; średnica pompy musi być dopasowana do średnicy studni. Poza wspomnianymi kwestiami warto także zwrócić uwagę na kilka parametrów pompy. Ważne, aby pompa głębinowa cechowała się niskim współczynnikiem energochłonności.

Nie bez znaczenia jest wydajność pompy głębinowej (pamiętajmy, że im wyższa wysokość podnoszenia, tym niższa wydajność max). Istotna jest także wspomniana moc silnika. Optymalna wartość to od 0,5 do 1,5 kW. Ważne są takie cechy jak niskie koszty eksploatacji, szybki montaż i prosty nadzór nad urządzeniem.

Należy także pamiętać, że inne pompy przeznaczone są do studni kopanych, inne zaś do studni wierconych. Do studni kopanych należy wybierać pompy monoblokowe. Urządzenia te mogą pracować w studni o dużej średnicy. Z kolei do studni wierconych przeznaczone są urządzenia, w których silnik elektryczny mieści się w dolnej części, natomiast górna wyposażona jest w wielostopniową pompę głębinową.

Jako że w sklepie znajdziesz szeroki wybór pomp głębinowych – zawsze warto zapytać o zdanie ekspertów. Pomogą oni dobrać odpowiednie urządzenie, a następnie przeprowadzą montaż.

Similar Posts