Porady

Jak zaaranżować pokój na poddaszu? Jakie okna dachowe wybrać?

Jak zaaranżować pokój na poddaszu? Jakie okna dachowe wybrać?

Poddasze to wyjątkowe miejsce, którego aranżacja często może stanowić wyzwanie. Z kolei pomysłowo urządzone ma wyjątkowy klimat, który sprawia, że zarówno sypialnia, jak i dziecięcy pokój prezentuje się magicznie.

Urządzając pokój na poddaszu warto postarać się o to, aby wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Dobrze dopasowane meble i dekoracje sprawią, że będzie ona przytulna i ciepła. Ważne są również odpowiednie okna, które nie tylko wpłyną na lepszą efektywność energetyczną, ale również zapewnią dostęp do naturalnego światła.

Dzięki kilku cennym wskazówkom w bardzo łatwy sposób można uzyskać naprawdę komfortowy i klimatyczny pokój. Poddasze nie będzie więc miejscem służącym wyłącznie do przechowywania staroci, za to z chęcią zamieszkają na nim dorośli oraz dzieci. Jak na poddaszu sprawdzą się okna dachowe Velux?

  1. Komfort na poddaszu – Jak urządzić pokój na poddaszu?
  2. Jak pomalować i umeblować pokój na poddaszu?
  3. Pokój dziecięcy na poddaszu – O czym należy pamiętać?
  4. Jakie okno dachowe wybrać na poddasze?
  5. Okna połaciowe Velux

1. Komfort na poddaszu – Jak urządzić pokój na poddaszu?

Najczęściej na poddaszu urządza się sypialnię, pracownię lub pokój dziecięcy. To między innymi dlatego, że jest to najbardziej oddalone od wejścia miejsce w domu. Zagospodarowanie poddasza na salon, czy kuchnię byłoby po prostu niepraktyczne i w dłuższej perspektywie czasu zwyczajnie niewygodne.

Za to ta odizolowana od reszty pomieszczeń przestrzeń doskonale sprawdzi się jako miejsce odpowiednie do wyciszenia się i odpoczynku. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się, żeby poddasze przeznaczyć na sypialnię, w której w ciszy można zrelaksować się pod koniec dnia. Także zaaranżowanie domowego biura na poddaszu jest dobrym pomysłem. Decydując się jednak na taki krok należy pamiętać o zapewnieniu wewnątrz pomieszczenia odpowiedniego oświetlenia oraz dostępu do świeżego powietrza, montując odpowiednie okno dachowe.

2. Jak pomalować i umeblować pokój na poddaszu?

Poddasze zdominowane jest zwykle przez skośne ściany, które ograniczają przestrzeń oraz dostęp do światła dziennego. Z tego względu warto pomalować ściany na jasny kolor, który ożywi całą przestrzeń, ale także sprawi, że będzie się ona wydawała bardziej przestronna. Jeżeli chodzi o elementy konstrukcyjne, takie jak goła cegła oraz słupy kominowe, warto je wyeksponować w taki sposób, aby stały się elementem aranżacji. Dzięki takiemu zabiegowi pokój na poddaszu nabierze charakteru oraz zyska ciekawy wystrój.

Ponieważ przestrzeń na poddaszu jest ograniczona warto postawić na meble na wymiar. Dzięki temu w pełni będzie można wykorzystać każdy kąt. Dobrze sprawdzą się również niskie komody ustawione pod skosami ścian.

3. Pokój dziecięcy na poddaszu – O czym należy pamiętać?

Poddasze wykorzystywane jest również często jako pokój dziecięcy. Może on być przeznaczony zarówno dla chłopca, dziewczynki, jak i dla rodzeństwa. Decydując się na to, aby w pokoju na najwyższym poziomie zamieszkały dzieci, warto wziąć pod uwagę ich wiek oraz to, czy są w stanie samodzielnie poruszać się po schodach.

Ustawiając meble w pokoju dziecięcym na poddaszu należy pamiętać, aby łóżko nie znajdowało się pod skosem ściany. Jest to istotne ze względu na bezpieczeństwo dziecka, które wstając mogłoby uderzyć się w ścianę głową. Zamiast tego skosy warto zabudować meblami na wymiar, które będzie można przeznaczyć na zabawki lub ubrania.

4. Jakie okno dachowe wybrać na poddasze?

Odpowiednim oknem dachowym będzie takie, które spełni kilka kryteriów. Ważne są izolacja termiczna, dostęp do światła dziennego oraz bezpieczeństwo. To ostatnie ma szczególne zaczenie, kiedy pokój na poddaszu zamieszkiwany jest przez dziecko. W takim przypadku warto jest postawić na okna firmy Velux, wyposażone w system górnego otwierania, który uniemożliwia dziecku samodzielne otwieranie i zamykanie okna.

5. Okna połaciowe Velux

Velux okna dachowe oraz balkon dachowy to produkty, które zapewniają sporą dawkę światła dziennego, dzięki czemu pomieszczenie jest jasne i przytulne, a cała przestrzeń wydaje się być bardziej otwarta. Takie rozwiązanie wpływa na klimat pomieszczenia oraz sprawia, że chętniej spędza się w nim czas. Dodatkowo dostęp do światła dziennego to pobudzający zastrzyk energii, który może być przydatny w ciągu dnia.

Warto wspomnieć również, że decydując się na wymianę okna dachowego na okna dachowe Velux można znacząco poprawić efektywność energetyczną domu, ograniczając straty energii. Ma to znaczenie nie tylko w okresach chłodniejszych, ale również w miesiącach letnich. Otwieranie okna w ciągu lata może zastąpić korzystanie z klimatyzacji oraz wentylatorów.

Firma Velux zapewnia dostęp do rekomendowanych wykonawców w wielu polskich miastach, dzięki czemu na montaż okien dachowych można zdecydować się w każdej chwili.

Podsumowując, poddasze może być ciepłym i przytulnym pomieszczeniem, przezaczonym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Kluczowe w aranżacji i korzystaniu z pokoju na poddaszu są odpowiednie okna dachowe, które zapewnią bezpieczeństwo.

Similar Posts