Porady

Odkurzacz – czystość w każdym domu

Odkurzacz - czystość w każdym domu

Utrzymanie czystości w mieszkaniu jest bardzo ważną sprawą – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Stąd też tak ważną rolę spełniają w nich odkurzacze różnego typu. Możemy więc tutaj postawić na odkurzacze klasyczne, ale nasz wybór może także paść na roboty sprzątające. W przypadku niektórych rozwiązań mieszkaniowych można się nawet obyć bez odkurzacza, ale trzeba się wówczas liczyć z tym, że sprzątanie zajmie nam o wiele więcej czasu. Tak więc inwestycja w odkurzacz ręczny albo robota sprzątającego jest z pewnością dobrym pomysłem

 

 

Odkurzacz zwykły czy robot sprzątający – wybór należy do nas

W zależności od tego jaki styl sprzątania nas interesuje, możemy sięgnąć po odkurzacz zwykły, ale możemy też postawić na roboty sprzątające. Najważniejsze jest to by znaleźć odpowiednio zaopatrzony sklep, w którym nabędziemy różnego typu odkurzacze w dużym wyborze oraz atrakcyjnych cenach. Takim sklepem internetowym jest z pewnością platforma NeoNet, gdzie możemy obecnie nabyć aż czterysta trzydzieści modeli różnych urządzeń sprzątających. Odkurzacze klasyczne – https://www.neo24.pl/maleagd/dodomu/odkurzacze.html, będą tańsze od robotów sprzątających. Ważną sprawą jest to, żeby decydując się np. na ręczny odkurzacz bezprzewodowy, dopasować go koniecznie do naszych potrzeb. Znaczenie będą miały tutaj drobiazgi, takie jak odpowiednie szczotki, dysza długa na tyle by sięgnąć gdzieś bez konieczności schylania się, regulacja mocy ssania, szczotka szczelinowa, odpowiednia rura teleskopowa, ssawka szczelinowa krótka, czy też funkcja prania, mała ssawka do czyszczenia zasłon, itp. Potencjalnych pytań, na które musimy sobie udzielić odpowiedzi przed zakupem, jest naprawdę wiele. W przypadku robotów sprzątających: https://www.neonet.pl/odkurzacze/roboty-sprzatajace.html, jest ich nieco mniej, co nie oznacza, że wybór będzie tutaj o wiele łatwiejszy.

 

Nowoczesne odkurzacze bezworkowe, a może jednak klasyczne „workowce”?

W użyciu cały czas są popularne odkurzacze workowe, których dużą zaletą jest ich niewysoka cena. Odkurzacz workowy wymaga jednak ciągłej „inwestycji” w nowe worki, a to w niektórych przypadkach po kilku lub kilkunastu latach eksploatacji oznacza dodatkowe wydatki na poziomie przynajmniej kilkudziesięciu złotych rocznie. Dodatkowo kurz, który znajduje się w tych workach, może przenikać do powietrza, którym oddychamy w domu. Odkurzacze takie są oczywiście wyposażone we wszystkie dodatkowe akcesoria, takie jak np.: szczotka płaska, szczotka okrągła, czy też szczotka wielofunkcyjna, co z pewnością jest ich wielką zaletą. Warto więc tutaj sięgać po takie modele, których ssawka podłogowa łatwo się prowadzi po powierzchni płaskiej. Dobrym rozwiązaniem może być także inwestycja w odkurzacz, którego podstawowym zakończeniem jest szczotka uniwersalna. Może to być np. odkurzacz Zelmer albo inny model urządzenia sprzątającego. Nowoczesne odkurzacze bezworkowe mają z kolei tę zaletę, że są tańsze w eksploatacji, gdyż nie trzeba do nich kupować worków. W skali kilku lat to może dać całkiem poważne oszczędności, ale z pewnością będzie wymagało np. mycia filtra wodnego oraz czyszczenia pojemnika na kurz, itp. To może być np. niekorzystne dla alergików i o tym też warto pamiętać, dokonując zakupu odkurzacza. 

 

Rozwiązania dopasowane do podłóg twardych oraz do dywanów – warto o tym wiedzieć

Jeśli szukamy rozwiązań, które pozwolą nam się uporać ze sprzątaniem dużych domów, szukajmy odkurzaczy o dużej sile ssania oraz odpowiedniej mocy rzędu ośmiuset watów. Z pewnością przyda nam się wówczas szczotka tapicerska, ssawka dywanowa, czy też dysza wielopowierzchniowa z czyszczeniem krawędzi włosiem, dysza szczotkowa, a także np. szczotka samochodowa. Dysze dysza nierówna więc im więcej włożymy serca w wybór odpowiednich rozwiązań, tym łatwiej będzie nam się sprzątać w przyszłości. Najważniejsze by odpowiednio dobierać szczotki oraz moc ssącą do delikatnych powierzchni Easy Brush. Jeśli mamy w naszym domu liczne dywany, dobrym rozwiązaniem będzie zakup specjalistycznego odkurzacza, który umożliwi nam pranie dywanów. Istotną sprawą będzie także moc silnika. W przypadku gładkich powierzchni wystarczy nam odkurzacz o mocy sześciuset pięćdziesięciu watów. Moc odkurzacza będzie miała bezpośrednie przełożenie na zużycie prądu, a więc i na potencjalne rachunki za energię elektryczną. Ciekawą opcją może też być funkcja czyszczenia parą, która sprawdzi się np. na podłodze w łazience lub kuchni. Co i rusz na tym rynku objawiają się nowinki, którym warto się przyjrzeć z bliska. Zakupy w sklepie NeoNet na pewno pozwolą nam na nabycie bardzo zróżnicowanych odkurzaczy. Dobierzemy tam więc takie rozwiązania, na jakich nam zależy. Najważniejszą sprawą jest to, by tak dobrać odkurzacz, żeby sprzątanie sprawiało nam przyjemność, bez względu na to, czy w użyciu jest dysza ręczna, ssawka flex, czy też ssawka flex pro plus. Im więcej będziemy wiedzieć o wybranych typach odkurzaczy, tym łatwiej nabędziemy model, dzięki któremu nasze mieszkanie wkroczy w zupełnie nowy wymiar czystości – na co dzień i od święta.

Similar Posts