Porady

Powłoki do drewna przyjazne dzieciom

Powłoki do drewna przyjazne dzieciom

Troszcząc się o swoje pociechy, szukasz produktów zdrowych i ekologicznych. Zwracasz uwagę przede wszystkim na wysoką jakość, wygodę i bezpieczeństwo swoich dzieci. A czy, wybierając odpowiednie wykończenie podłóg, ścian, czy pomalowanie dziecięcych mebli, bierzesz te aspekty pod uwagę, szukając odpowiedniej powłoki?

Słuszny wybór

Dokonanie słusznego wyboru jest bardzo istotne. Dlatego warto, żebyś sprawdził, czy olej do drewna jest bezpieczny w kontakcie ze zwierzętami i ludźmi i czy sprawdzi się na przykład przy malowaniu mebli dziecięcych. Tradycyjne produkty przeznaczone do zabezpieczania drewna nierzadko zagrażają zdrowiu i pod żadnym pozorem nie nadają się do pokoju dziecięcego. Skutecznym rozwiązaniem będzie zakup środka opracowanego na bazie surowców naturalnych, który nie będzie wydzielał szkodliwych substancji.

Dwa w jednym– skuteczna ochrona drewno i bezpieczeństwo najmłodszych

Oferta Osmo to  specjalne naturalne powłoki, które znajda zastosowanie do każdego pomieszczenia. Impregnaty są z atestacją dla dzieci. Kluczowe jest, aby dać preparatowi całkowicie wyschnąć, kiedy woń nie będzie już odczuwalna. Dokładny czas schnięcia rożni się dla poszczególnych produktów i może wynosić od 3 godzin do 12. Nieszkodliwe dla zdrowia farby są oznaczone symbolem EN. 71. 3. Marka Osmo ma w asortymencie impregnaty do drewnianych powierzchni, które są dopasowane do twoich potrzeb.

Osmo

Bezpieczne farby dla ludzi, roślin i zwierząt

Poniżej przedstawiamy trzy impregnaty, które zapewnią odpowiednią ochronę drewna i będą bezpieczne dla dzieci:

  1. WOSK TWARDY OLEJNY o numerze 3091 i 3092 – szczególnie polecany przy wykończeniu ciemnych powierzchni z drewna (mebli, podłóg). Ta powłoka jest odporna na brud i wilgoć, a jednocześnie barwi i chroni surowiec. Bezpieczna powłoka dla mebli i zabawek dziecięcych.
  1. TRANSPARENTNY WOSK DEKORACYJNY – podkreśli strukturę drewna. Jest odporny na wszelkie zabrudzenia, plamy i ścieranie. W składzie ma naturalne roślinne składniki. Szeroka gama kolorów będzie dobrym wyborem przy wykończaniu mebli i zabawek dla dzieci.
  1. IMTENSYWNY WOSK DEKORACYJNY – daje on możliwość intensywnego barwienia lub transparentnego krycia. Jest wysoce odporny na ścieranie, brud i plamienie.

Wszystkie wyżej wspomniane preparaty możesz wykorzystać do pomalowania mebli z drewna i zabawek dla dzieci. Pozwalają surowcowi oddychać i nie zagrażają najmłodszym domownikom. Uzyskały opinię pozytywną badawczego instytutu.

O TYM PAMIETAJ!

Zawsze dokładnie zapoznaj się z zamieszczonymi na etykietach produktów informacjami. Najważniejszym czynnikiem wyboru preparatu do drewna jest to, aby był bezpieczny dla człowieka, dlatego zwracaj szczególną uwagę na oznakowanie produktu.

Promocja do - 30 % na powłoki do drewna na zewnątrz

Similar Posts