Porady

Jadalnia – czy zawsze musi być wyodrębniona?

Jadalnia – czy zawsze musi być wyodrębniona?

Mówi się, że jadalnia to serce każdego domu. Rodzina spotyka się w niej co rano, by celebrować śniadanie, a także w trakcie dnia – na każdy kolejny posiłek. Jednak w dzisiejszych czasach życie jest szybkie, a my nie do końca mamy czas na to, by cieszyć się wspólnym jedzeniem. Czy zatem konieczne jest wyodrębnianie jadalni w mieszkaniu?

Czy musimy wyodrębniać jadalnię?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – nie musimy tego robić. Nierzadko w mniejszych mieszkaniach po prostu nie ma na to miejsca. Jadalnia zastąpiona jest salonem, w którym stoi stół z krzesłami lub kuchnią, w której zarówno gotuje się, jak i spożywa posiłki. Nawet jeśli członkowie rodziny nie mają czasu na to, by zawsze jeść razem, taki element może ocieplić pomieszczenie. Chociaż jadalnia nie musi być wyodrębniona w sposób oczywisty – wydzielona ścianami – możemy przeznaczyć na nią konkretne miejsce w wybranym pomieszczeniu. Często w większych salonach przestrzeń jadalną umieszcza się pod oknem balkonowym, w rogu pokoju. To symboliczne oddzielenie, które jednak wyraźnie wskazuje na charakter danego miejsca.

 

Jaki stół wybrać do jadalni?

Nawet jeśli nie zdecydowałeś się na wyodrębnienie jadalni, warto stworzyć przestrzeń jadalną w wybranym pomieszczeniu. Pomoże w tym odpowiedni stół oraz krzesła. Muszą one być wybrane zgodnie ze stylem życia domowników. Duża rodzina powinna postawić na podłużny stół, przy którym każdy się zmieści – może być składany, by zaoszczędzić przestrzeń w trakcie dnia. W przypadku mniej licznych rodzin świetnym rozwiązaniem może być stół okrągły, który doskonale sprawdzi się jako element ozdobny. Jeśli szukasz idealnego stołu do jadalni, koniecznie zajrzyj na https://mebel4u.pl/jadalnia. Pamiętaj jednak, że stół postawiony w salonie czy kuchni musi być ustawiony w taki sposób, by nie utrudniał przejścia do innych pomieszczeń czy dostępu do istotnych w danej przestrzeni miejsc.

 

Chociaż jadalnia nie musi stanowić oddzielnego pomieszczenia w naszym domu, warto o niej pamiętać. To symboliczna przestrzeń wspólna dla rodziny, a także element, który potrafi niezwykle ocieplić wygląd mieszkania.

Similar Posts