Porady

Rolety i okna – 3 elementy, które zapewnią odpowiednią temperaturę i jasność w pomieszczeniu

Rolety i okna – 3 elementy, które zapewnią odpowiednią temperaturę i jasność w pomieszczeniu

Dobre i szczelne okna zapewnią nie tylko odpowiednią temperaturę powietrza w pomieszczeniu, ale także prawidłowe oświetlenie mieszkania. Wybór okna wbrew pozorom nie jest sprawą prostą, w dodatku często ten element zaniedbujemy myśląc, iż każde okno jest podobne do siebie. A przecież poczynając na materiale, a na sposobie montażu kończąc, każdy właściciel gospodarstwa domowego ma do wyboru mnóstwo opcji. Dodatkowo warto pomyśleć nad właściwymi roletami, które pomogą w zapewnieniu odpowiedniego oświetlenia w zależności od pory dnia. Jakie okna i rolety wybrać?

 

  1. Okna drewniane czy plastikowe?

  2. Rolety zewnętrzne

  3. Rolety wewnętrzne

 

Okna drewniane czy plastikowe?

 

Okna drewniane dawniej były powszechnie stosowane, jednak od pewnego czasu zaczęły być wypierane prze modele wykonane z plastiku. Maja one znacznie lepszą wytrzymałość oraz gwarantują praktycznie całkowitą szczelność, dlatego spotkać je można obecnie w większości domów. Są one również tańsze, co można zauważyć choćby patrząc na cennik okien PCV. A jednak od niedawna zauważalny jest powrót do okien drewnianych – obecnie stosowane technologie pozwalają na osiągnięcie podobnej funkcjonalności, jaka mają okna z PCV, jednak okna drewniane mają o wiele ciekawszą estetykę. Na rynku można spotkać jeszcze okna wykonane z aluminium – lekkie, o dużej sztywności i wytrzymałości, są one jednak znacznie droższe niż te z PCV.

 

Rolety zewnętrzne

 

Montaż rolet zewnętrznych przynosi dużo korzyści użytkownikowi, dlatego coraz częściej można je zauważyć w oknach. Mają one dobrą izolację termiczną, dzięki czemu w zimie w pomieszczeniu jest cieplej, natomiast latem można odczuć przyjemny chłód. Wpływ na to ma powstanie poduszki cieplnej między oknem a roletą, co powoduje wyżej wymienione zjawisko. Oprócz temperatury rolety zewnętrzne mają wpływ na obniżenie poziomu hałasu w pomieszczeniu, co docenią zwłaszcza mieszkańcy domów położonych przy ruchliwych ulicach. Więcej o tego typu roletach można dowiedzieć się na stronie: www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne

 

Rolety wewnętrzne

 

Rolety wewnętrzne są chętnie stosowane zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Dzięki niewielkim wymiarom powiększają optycznie pokój, są również bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości i nie trzeba ich często zdejmować. Montaż rolet jest bardzo prosty i przeciętny gospodarz powinien sobie z nim bez problemu poradzić, jednak bezpieczniej jest skorzystać z usług fachowca. Producent rolet gwarantuje również nie tylko mnóstwo wzorów do wyboru, ale również atrakcyjną ich cenę.

 

Similar Posts