Porady

Skuteczne sposoby na uzdatnianie wody na co dzień

Skuteczne sposoby na uzdatnianie wody na co dzień

Większość wody, jaka spływ z kranów w całej Polsce jest zdatna do picia. Wciąż sporo osób nie jest przekonana do tzw. kranówki. Za jej wady podaje się jej smak i jakość. Jednak te cechy mogą zostać w łatwy sposób polepszone. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, przeczytaj nasz krótki tekst pt. skuteczne sposoby na uzdatnianie wody na co dzień i już dziś zrezygnuj z nieprzyjaznych środowisku butelek.

Filtracja wody

Filtracja to inaczej uzdatnianie wody. Ten życiodajny płyn można uzdatniać na wiele różnych sposobów. W zależności od tego, jaką wodę mamy, inne będą filtry potrzebne do jej uzdatnienia. Wodę można oczyszczać z różnych substancji. Najczęściej oczyszczamy wodę z kamienia, chloru, pestycydów, rdzy czy innych zanieczyszczeń mechanicznych i organicznych. Różnorodne filtry, dostosowane do potrzeb domowych, jak i dla biznesu, możesz kupić na https://agusto.pl/673-uzdatnianie-wody. Dostępne są tam zmiękczacze do wody, stacje uzdatniające, ale również i wiele innych filtrów.

Zmiękczacze do wody

Bardzo popularne stało się zmiękczanie wody. Dzieje się tak, gdyż twarda woda ma negatywny wpływ na sprzęty, przez które przechodzi, ale także na stan naszej skóry i włosów. Zmiękczacze do wody redukują  jej twardość. Dodatkowo usuwają sole wapnia i magnezu. Dzieje się to wszystko pod wypływem temperatury, która doprowadza do wytrącenia się z wody minerałów. Te elementy osadzają się na przedmiotach, pozostawiając biały osad nazywany potocznie kamieniem kotłowym. Wszystko wygląda jak biały nalot, który wysychając, robi się twardy i ciężko go usunąć. Zbyt duże nagromadzenie się kamienia w efekcie niszczy sprzęt domowy, instalacje oraz obniża jakość naszej skóry i włosów. Aby nie wydawać dużych środków na detergenty, które nie zapobiegają skutkom twardej wody, zachęcamy do zakupienie odpowiedniego filtra.

Stacje uzdatniające

Stacje uzdatniające to sprzęt, który kompleksowo zajmuje się polepszaniem jakości wody. Jest stosowany zarówno w gastronomii, jak i przez osoby prywatne. W zależności od potrzeb można zakupić taką stację, która będzie posiadała wymagane filtry. W tworzeniu stacji uzdatniających wykorzystywane są złoża. Do najczęściej stosowanych należą Crystal Right, Ecomix A, Ecomix C, AquaMulti. Ich stosowanie obniża twardość wody, eliminuje osady oraz zatrzymuje mikroorganizmy, reguluje pH wody, a nawet nadaje jej lepszy smak i zapach.

Odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza jest jednym z najbardziej popularnych filtrów kuchennych na świecie. Jest ona równocześnie najdokładniejszym sposobem czyszczenia wody. Filtracja membranowa usuwa nawet 90-98% wszystkich zanieczyszczeń wody. Nie stanowią dla niej problemu zarówno zanieczyszczenia mechaniczne takie jak piasek, rdza, i inne osady. Pozbywa się również związków rozpuszczonych, czyli chloru, a także związków organicznych i nieorganicznych. Odwrócona osmoza oczyści Twoją wodę z mikroorganizmów, a więc bakterii, wirusów, metali ciężkich oraz innych pierwiastków. Dodatkowo wzbogacona o wkład węglowy, poprawia smak i zapach wody.

Stosując różnorodne filtry, nie musisz kupować wody w butelce, aby cieszyć się w domu smacznym napojem lub używać jej w gastronomi.

Similar Posts