Porady

Witryny rogowe pomysłem na przechowywanie w niewielkim salonie

Czy witryny rogowe to dobry wybór do niewielkiego salonu?

Elegancka witryna rogowa do salonu to doskonała ozdoba pomieszczenia, a także wygodna przestrzeń do przechowywania, w której można wyeksponować najważniejsze pamiątki. Przeznaczona do postawienia w samym kącie pokoju, zajmuje znacznie mniej miejsca od swoich standardowych odpowiedników, dzięki czemu sprawdzi się bardzo dobrze również w niewielkim salonie. Wyjaśniamy, dlaczego warto ją kupić.

Dlaczego witryna w salonie to dobry pomysł?

Witryna w salonie pełni kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim jest doskonałym miejscem do przechowywania różnorodnych przedmiotów. Poza przeszklonymi drzwiami wyposażona jest zazwyczaj również w zwyczajną szafkę lub komplet szuflad, dzięki którym można wykorzystać ją jako komodę: trzymać w niej dokumenty, obrusy, narzuty na meble oraz wiele innych rzeczy. Przeszklona część pełni zaś funkcję ozdobną. Prezentuje się wyjątkowo elegancko i atrakcyjnie, a na jej półkach umieścić można piękne ozdoby lub ważne dla domowników pamiątki, na przykład dyplomy oraz trofea, prezenty od najbliższych lub istotne zdjęcia. Doskonale sprawdzą się tam również książki, zwłaszcza te wyjątkowo pięknie oprawione, a także różnego rodzaju figurki i stroiki.

Czym wyróżniają się witryny rogowe?

Uwzględnienie witryny w niewielkim salonie może stanowić spore wyzwanie. Nie zajmuje ona bardzo dużo miejsca, ale w małych pomieszczeniach przestrzeń jest bardzo cenna i wiele osób woli przeznaczyć ją na coś innego, tym bardziej że witryna jest trudniejsza w zaaranżowaniu od typowego regału lub komody. Nie powinna po prostu stać sobie z boku – celem przeszklonych drzwi jest zwrócenie uwagi na to, co się za nimi znajduje, więc miejsce postawienia mebla powinno być dokładnie przemyślane. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest witryna rogowa do salonu. Cechuje ją wyjątkowy, trójkątny kształt, który pozwala umieścić ja w samym rogu pokoju.

W ten sposób zajmie przestrzeń, która pozostaje zazwyczaj słabo zagospodarowana. Jej specyficzne ustawienie sprawi zaś, że będzie wydawała się zajmować bardzo mało miejsca. Choć postawiona z boku, w samym kącie pomieszczenia, przyciągnie dużą uwagę, ponieważ będzie mocno wyróżniać się na tle pozostałych mebli. Pozwoli więc z jednej strony zaoszczędzić miejsce, a z drugiej wprowadzić do salonu elegancką ozdobę i pojemne miejsce do przechowywania. W ofercie salonów meblowych, takich JNP Meble Nowak, można znaleźć witryny z szufladami i szafkami, również w wersji rogowej, które zapewnią bardzo dużo przestrzeni na niezbędne przedmioty.

Similar Posts