Projektowanie

Wybierz wymarzony projekt domu góralskiego wraz z biurem KB Projekt!

Wybierz wymarzony projekt domu góralskiego wraz z biurem KB Projekt!

Popularne w Zakopanem, jego okolicach oraz innych rejonach górskich, chociaż część osób decyduje się na nie również po prostu na wsiach. Architekci z biura KB Projekt nawiązują w swoich projektach do najważniejszych aspektów stylu zakopiańskiego. Poza wykorzystaniem materiałów naturalnych – głównie drewna, stosują duże spady oraz specyficzne pokrycia dachowe, takie jak np. gont. Nie zapominają w nich również m.in. o zdobionych elewacjach. Nic więc dziwnego, że projekty domów góralskich z oferty KB Projekt cieszą się tak dużym zainteresowaniem!

Specyficzny klimat sprawia, że stają się one rozwiązaniem idealnym dla osób, które chcą zbudować swój wymarzony dom w towarzystwie przyrody. Część z projektów jest również chętnie wykorzystywana w branży turystycznej i sprawdzi się idealnie, jeżeli potrzebujemy domu, w którym będzie się np. wynajmować pokoje turystom. Mniejsze propozycje sprawdzą się również na pewno wtedy, gdy będziemy chcieli zbudować całe domki na wynajem.

https://www.kbprojekt.pl/projekty-domu-podhalanskie-kolekcja

Warto również wspomnieć, że samo biuro KB Projekt wydaje bezpłatne zgody na wszelakie zmiany w projektach, bez znaczenia jest to, czy wymagają one przeprojektowania, czy też nie. Pamiętajcie również o tym, że wiele zmian nie wymaga oficjalnych zmian w projekcie, co wynika z Prawa Budowlanego – określa ono zmiany, które traktowane są jak tzw. nieistotne odstępstwa od projektu. Dzięki temu bez zmian w projektach można zdecydować się na takie modyfikacje, jak zmiany sposobu ogrzewania, układu wewnętrznych ścian, materiału pokrycia dachu, przebiegu instalacji czy rodzaju materiałów budowlanych. W razie potrzeby możemy nawet modyfikować położenie lub usuwać drzwi oraz okien, sama zmiana przeznaczenia pomieszczeń również w tym przypadku okazuje się nieistotnym odstępstwem od projektu. Warto o tym, pamiętać, gdy analizujemy konkretne projekty, może się bowiem okazać, że wymagana przez nas zmiany mogą okazać się nie tylko proste w realizacji, ale również naprawdę tanie!

A oto projekty domów górskich, którymi naszym zdaniem warto się zainteresować! Pamiętajcie, że większość z nich możecie obecnie kupić w cenie wynoszącej raptem 900 zł – to zdecydowanie jedna z najbardziej atrakcyjnych cenowo ofert na rynku!

Projekt domu KOŚCIELISKO (Kod: DM-6324)

Jest to projekt idealny dla osób, które poszukują domu rekreacyjnego, jednak został on również na tyle praktycznie zaprojektowany, że sprawdzi się również w przypadku niewielkich rodzin. Powierzchnia mieszkalna będzie w jego przypadku wynosić 63,86 m2. Co nietypowe przy tak niewielkich projektach, znajdziemy tutaj zarówno piwnicę, jak i użytkowe poddasze. Sama bryła jest naprawdę prosta, przez co całość możemy uznać za tanią w budowie i energooszczędną, jednak zastosowano tutaj również kilka interesujących szczegółów architektonicznych. Całość zdecydowanie kojarzy się z Podhalem.

W piwnicy znajdziemy nie tylko kotłownię, ale również jednostanowiskowy garaż. Na parterze znajduje się salon z pokojem dziennym, kuchnia oraz łazienka, na górze natomiast dwa pokoje oraz łazienka. Nie zabrakło również balkonu, z którego będzie można podziwiać piękno okolicy.

Projekt domu RUMIANKOWO (Kod: DM-6542)

Jest to propozycja idealna dla osób, które potrzebują domu o większej powierzchni, niż w przypadku poprzedniego projektu. W tym przypadku powierzchnia użytkowa wynosi 130,5 m2. Mamy tutaj do czynienia z projektem drewnianego domu parterowego, jednak posiadającego również poddasze użytkowe. Cały budynek pokryty będzie dwuspadowym dachem, którego kąt nachylenia wynosił będzie 45 stopni. Sam projekt idealnie sprawdzi się w górzystym czy leśnym krajobrazie.

Bryła projektu jest naprawdę prosta, co pozytywnie wpłynie na zmniejszenie kosztów takiej inwestycji. Nie zapomniano również o wyjściu na taras. Aby zdecydować się na ten projekt, działka powinna mieć przynajmniej 17,6 m szerokości.

Na parterze będziemy mogli liczyć na przedpokój, kuchnię, spiżarnie, pokój dzienny, kotłownię, łazienkę oraz jeden z pokoi. Na użytkowym poddaszu czekać na nas będą aż trzy pokoje oraz łazienka.

Projekt domu ZAKOPANE (Kod: DM-6551)

Oto idealna propozycja albo dla osób, które chcą zainwestować w dom na tyle duży, by można wynajmować w nim pokoje, albo mają naprawdę dużą rodzinę, może nawet wielopokoleniową, która ma zamieszkać pod jednym dachem. W tym przypadku powierzchnia użytkowa budynku wynosi aż 327,2 m2. Całość może służyć nawet jako pensjonat, jeżeli tylko w projekcie zostanie wprowadzonych kilka poprawek, warto więc rozważyć go również pod tym kątem.
Cztery kondygnacje, drewniane balustrady, lukaryny – to koleje elementy, które na pewno wyróżniają ten projekt. Na pewno idealnie wpasuje się on w górski krajobraz.

W piwnicy znajdziemy m.in. kotłownię oraz jednostanowiskowy garaż. Na parterze czekają na nas WC, aneks kuchenny, salon, łazienka, pierwszy z pokoi oraz garderoba. I piętro to kolejne cztery pokoje, łazienka oraz garderoba, natomiast na poddaszu możemy liczyć na łazienkę i aż 3 pokoje. Daje to w sumie aż 8 pokoi, nic więc dziwnego, że część z nich może zostać wykorzystana podczas wynajmu i świadczenia usług turystycznych.

Aby zdecydować się na ten projekt, działka powinna być szeroka na przynajmniej 21,8 m.

To tylko trzy z licznych projektów domów górskich i podhalańskich, które możemy znaleźć w ofercie KB Projekt. Zachęcamy do zaprowadzenia powstałych. Różnią się one dość znacznie – nie tylko wielkością, ale również swoim klimatem. Potrafią się zdecydowanie wyróżniać lub być prostymi konstrukcjami, które idealnie wpasują się w okolicę. Wiele z projektów może sprawdzić się w przypadku chęcią postawienia pensjonatu lub wynajmu części z pokoi w swoim domu. Gwarantujemy, że jeżeli poszukujesz projektu domu w stylu góralskim, jedna z propozycji biura KB Projekt na pewno okaże się dla Ciebie idealna!

Similar Posts