Meble

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć wybierając fotel biurowy

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć wybierając fotel biurowy

Praca biurowa bywa bardzo obciążająca dla kręgosłupa. Dzieje się tak najczęściej, gdy siedzimy na nieodpowiednim krześle. Długie godziny spędzone przy biurku nie muszą jednak odbijać się na naszym zdrowiu i samopoczuciu. Właściwie dobrany fotel sprawi, że praca będzie wydajna, komfortowa i znacznie przyjemniejsza. Jakimi cechami powinien wyróżniać się idealny mebel? Sprawdź, o czym trzeba pamiętać, wybierając fotel do biura.

Najważniejsza jest ergonomiczna budowa

Pierwsza kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, to możliwość dopasowania fotela do swojego wzrostu i sylwetki. Ważna jest dostępność funkcji regulacji wysokości i kąta odchylenia oparcia oraz zmiany ustawienia podłokietników czy zagłówka. Siedzisko nie może być zbyt głębokie czy za płytkie. Trzeba też zadbać o jego odpowiednią miękkość. Dobrze zdecydować się na model obrotowy, z kółkami ułatwiającymi przesuwanie mebla. Oparcie fotela musi mieć kształt profilowany do krzywizn kręgosłupa. Najbardziej ergonomiczne meble do biura wyposażono w ruchome podparcie lędźwiowe, pozwalające odciążyć plecy. Przy intensywnej, wielogodzinnej pracy za biurkiem to udogodnienie okazuje się niezwykle istotne. Warto zatem wybierać fotele biurowe o ergonomicznej budowie, umożliwiającej wygodne wykonywanie codziennych obowiązków i przyjęcie naturalnej, swobodnej postawy. Szukasz modeli, które będą komfortowe, a zarazem funkcjonalne i eleganckie? Fotele i inne ergonomiczne meble biurowe znajdziesz na stronie https://duncan.com.pl/fotele-i-krzesla-biurowe/.

Wytrzymała, stabilna konstrukcja – nie można o niej zapomnieć

Solidna budowa fotela gwarantuje, że mebel posłuży przez dłuższy czas. Ponadto znacznie wygodniej pracuje się, siedząc na meblu o stabilnej konstrukcji. Nie trzeba wtedy obawiać się, że każdy ruch może uszkodzić fotel albo zakończyć się upadkiem.

Najlepsze fotele wykonane są z trwałych materiałów

Materiał, z jakiego wykonany jest fotel, decyduje o jego odporności na uszkodzenia. Lepiej kupować modele, do których produkcji użyto mocnych tworzyw o dobrej jakości. Wówczas będzie to inwestycja na lata. Na solidnie wykonanym modelu z trwałego materiału długo nie pojawią się przetarcia czy inne skazy. Fotel biurowy ze skóry najbardziej pasuje do gabinetów, dlatego że ma mocno zaakcentowaną funkcję reprezentacyjną. Przy wyborze mebli trzeba też wiedzieć, że plastikowe kółka lepiej sprawdzą się na wykładzinie, a gumowe na płytkach, parkietach i panelach, ponieważ nie narażają tych powierzchni na zarysowania i inne uszkodzenia.

Dopasuj fotel do wystroju biura

 
Wygląd i styl mebla to kolejne istotne kwestie, które warto wziąć pod uwagę w trakcie zakupów. Należy wybierać fotele pasujące do całości wystroju wnętrza, tworzące spójną aranżację z pozostałymi elementami wyposażenia.

Walory estetyczne mają znaczenie

Fotele, podobnie jak inne meble i sprzęty, mogą tworzyć wystrój będący wizytówką Twojej firmy. Warto zatem stawiać na modele prezentujące się nowocześnie, a zarazem elegancko. W niektórych branżach można też pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i dobrać fotel biurowy o nietuzinkowym wyglądzie lub w niestandardowym kolorze.

Wszystkie meble do biura należy dobierać z należytą starannością. Pozwoli to zwiększyć komfort i efektywność codziennej pracy. Dobór odpowiedniego fotela biurowego wpływa też na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie, dlatego warto pamiętać o wyżej opisanych kwestiach, zanim dokonamy zakupu.

Similar Posts