Ogród

Azofoska – dlaczego powinno stosować się ją wiosną?

Azofoska - dlaczego powinno stosować się ją wiosną?

Odpowiednie dożywianie sadzonek oraz upraw jest niezwykle ważne dla ich prawidłowego rozwoju oraz plonów. Stosowanie nawozu nie tylko poprawia wygląd roślin, ale także wzmacnia je co jest naturalną ochroną przed atakami szkodników, bakterii i grzybów. Wybór oraz postać nawozów jest bardzo duża. Wśród najlepszych i najbardziej popularnych z pewnością warto wymienić Azofoskę.

Czym jest Azofoska?

Azofoska to nawóz w postaci granulatu używany do pielęgnacji oraz dokarmiania roślin. Dzięki wygodnej formie granulatu preparat jest prosty w stosowaniu, a także uniwersalny i bezpieczny dla roślin. Bardzo często stosowany jest do regeneracji trawników lub jako odżywka pod kwiaty czy krzewy owocowe. Nawóz może być stosowany także w pod osłoną – w szklarniach, a także na uprawach zewnętrznych warzyw. Preparat Azofoska zawiera odpowiednio zbilansowane składniki niezbędne roślinie do rozwoju. Dzięki zrównoważonej proporcji substancji mineralnych w nawozie roślina otrzymuje optymalną ilość związków. Na stronie internetowej http://sklep.poradnikogrodniczy.pl/azofoska-10-kg-granulowana-id-1572 można zakupić nawóz w wygodnym, dużym opakowaniu. Preparat Azofoska ma również inne zalety w uprawie. Stosowany na grządkach poprawia smak warzyw oraz sprawia, że dłużej zachowują one świeżość przy magazynowaniu. W przypadku stosowania go jako odżywki dla traw pozwala on na lepsze rozkrzewienie, a także ukorzenienie rośliny.

Kiedy stosować Azofoskę?

Duża zawartość azotu sprawia, że preparat najlepiej stosować wiosną. Jest to najlepsza pora ze względu na to, że w tym okresie następuje silny wzrost rośliny do którego bardzo potrzebna jest duża ilość składników odżywczych. Wiosna to okres w którym powstają podstawowe części rośliny, a także moment formowania się korzenia. Odpowiednie nawożenie w sezonie wiosennym daje roślinie wsparcie oraz wzmocnienie od samego początku rozwoju. W przypadku krzewów ozdobnych nawożenie można rozpocząć wczesną wiosną, jeszcze przed początkiem wegetacji rośliny. Jeżeli hodujemy warzywa preparat powinno stosować się w niedługim czasie po siewie.

Najlepszym momentem do użycia preparatu jest sadzenie, siew lub przesadzanie rośliny. Przy nawożeniu Azofoską warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim przy rozmieszczeniu granulatu na grządce bardzo ważne jest równomierne rozmieszczenie preparatu. Jeżeli nawóz skumuluje się w jednym miejscu może to doprowadzić do przenawożenia rośliny i pogorszenia jej wzrostu, a także zasolenia gleby w ogrodzie. Nawozu bezwzględnie nie powinno się także używać na mokre rośliny. Jeżeli chcemy stosować Azofoskę w ogrodzie warto sprawdzić czy do pół roku nie były używane w tym miejscu nawozy organiczne. W takim przypadku należy poczekać i rozpocząć odżywianie preparatem później.

Stosowanie nawozów mineralnych przed zastosowaniem Azofoski również nie jest wskazane, dlatego w takim przypadku warto zaniechać używania i zastosować preparat dopiero po upłynięciu dwóch tygodni od używania mineralnych odżywek do roślin w danym miejscu. Stosowanie  preparatu jest szczególnie pomocne przy glebie z małą ilością składników mineralnych, która wymaga dodatkowego odżywienia. Preparat powinno się  stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Nawóz Azofoska jest niezbędny przy każdej uprawie nie tylko ze względu na swoją skuteczność, ale także na wszechstronność stosowania oraz bezpieczeństwo. Zakup jednego nawozu do wielu roślin to wygodny oraz łatwy sposób na pielęgnację ogrodu bez konieczności zakupu wielu preparatów odżywiających rośliny.

Similar Posts