Porady

Jakie rusztowanie na budowę wybrać?

Jakie rusztowanie na budowę wybrać?

 

Rusztowanie na budowę to nieodzowny element każdego placu inwestycyjnego czy prac remontowych. Tymczasowa konstrukcja zwiększa bezpieczeństwo pracowników, pozwala na bardziej komfortowe działania, a tym samym – przyspiesza ukończenie zlecenia. Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego produktu i jakie akcesoria warto dobrać.

 

Rusztowanie na budowę – rodzaje

Rusztowanie na budowę najczęściej jest wykonywane z aluminium, materiał ten zapewnia trwałość na wiele lat użytkowania, jest odporny na działanie czynników zewnętrznych (wilgoć, deszcz, mróz) i nie poddaje się korozji. Aluminium jest ponadto dość lekkie, co ułatwia transport tymczasowej konstrukcji i przyspiesza prace.

Rusztowanie na budowę może występować w wersji jezdnej bądź stabilnej. Pierwsza opcja najczęściej jest wykorzystywana przy działaniach na zewnątrz budynków, takich jak:

 • prace dociepleniowe,
 • prace prowadzone na dachu,
 • montaż okien i parapetów,
 • tynkowanie, gładzie i malowanie fasady budynku.

Rusztowanie jezdne jest natomiast trafnym wyborem, jeśli planujemy prace remontowo-monterskie we wnętrzach, np.:

 • malowanie ścian oraz sufitów,
 • montaż oświetlenia,
 • wymiana lub instalacja elektryczności,
 • instalacja wiszących półek i regałów.

Konstrukcje występują w wersji wolnostojącej lub przyściennej. Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na szerokość i fakturę stopni – szersze, ryglowane elementy będą lepiej zapobiegać przed poślizgnięciem i upadkiem.

Kolejną ważną cechą jest maksymalny udźwig rusztowania na budowę – jeśli planujemy trzymać na nim ciężkie materiały budowlane, warto zdecydować się na produkt o wytrzymałości większej niż standardowa.

 

Akcesoria do rusztowania na budowę

Rusztowanie na budowę można wzbogacić o akcesoria, które jeszcze lepiej zabezpieczą specjalistów i zwiększą komfort ich pracy. Do wyboru mamy takie gadżety jak:

 • pasy monterskie,
 • siatki zatrzymujące kurz i pył,
 • siatki zabezpieczające materiały budowlane przed upadkiem z wysokości,

 

Rusztowanie na budowę od Arad – maksimum korzyści, minimum wydatków

Szukasz rusztowania na budowę na sprzedaż lub wynajem? Wrocławskie przedsiębiorstwo Arad służy kompleksowymi usługami. Na stronie firmy znajdziesz tymczasowe konstrukcje i wiele niezbędnych akcesoriów, które świetnie sprawdzą się podczas wszelkich prac inwestycyjnych, remontowych czy podczas instalowania terenu imprezy masowej. Sprzedawane produkty cechuje wysoka odporność na zużycie, a także certyfikaty bezpieczeństwa. Zapoznaj się z pełną oferta już dziś i zadbaj o komfort pracy zatrudnionych specjalistów. 

 

Źródło: www.Arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia

Similar Posts