Porady

Czy istnieją ekologiczne produkty do prania ?

Czy istnieją ekologiczne produkty do prania ?

Środki piorące to jedne z najczęściej używanych w każdym domu środków czystości. Płyny i proszki do prania, płyny do płukania,wybielacze i środki utrwalające kolory – oferta jest praktycznie nieograniczona. Producenci konkurują ze sobą, a reklamy specyfików do prania to najczęściej spotykane reklamy w telewizji i internecie. Środki piorące nie są obojętne dla zdrowia. Niestety przepisy, które nakazują dokładnie podawać skład produktów spożywczych są o wiele bardziej liberalne w stosunku do środków czystości.

Na etykietach można znaleźć na pozór niewinne określenia typu środki powierzchniowo czynne, kompozycje zapachowe i tym podobne. Kryje się za nimi szereg szkodliwych substancji chemicznych – detergentów, składników ropopochodnych, fosforanów i wielu innych, które nie tylko mogą spowodować alergie i podrażnienia skóry, ale działają rakotwórczo. Jeżeli chcemy zrezygnować z tego typu środków czystości warto zainteresować się ekologicznymi produktami do prania. Wbrew panującym opiniom nie są ani mniej skuteczne ani dużo droższe niż te zawierające szkodliwą chemię.

Jak wybierać ekologiczne produkty do prania?

Firmę swonco.pl założył Krzysztof Lewicki, który sam siebie nazywa ekomaniakiem. Jako chemik z wykształcenia doskonale zdawał sobie sprawę jak wiele szkodliwych komponentów zwierają popularne środki czystość. Stworzył ofertę naturalnych produktów, w tym ekologicznych produktów do prania, które pozwalają uwolnić gospodarstwo domowe od niebezpiecznych związków chemicznych. Na linię ekologicznych produktów do prania składają się płyny do prania zarówno do prania ręcznego jak i do pralek automatycznych, płyny do płukania, naturalne wybielacze, a także specjalne środki przeznaczone do prania ubranek dziecięcych i niemowlęcych. Swonco.pl gwarantuje, że środki do prania wyprodukowane zostały wyłącznie ze składników naturalnych. Mogą być one również stosowane przez wegan – zwierają wyłącznie substancje roślinne. Swonco.pl sprzedaje ekologiczne produkty do prania w dużych, biodegradowalnych opakowaniach.

Jak działają ekologiczne produkty do prania?

Najbardziej skuteczny jest skoncentrowany płyn do prania – działa o wiele mocniej niż proszek. Proszki zawierają często substancje ścierające co daje szybkie efekty czystości, lecz przy wielokrotnym użyciu niszczy tkaniny. Swonco.pl nie podaje szczegółowego składu ze względu na obawę przed konkurencją, ale wszystkie aktywne substancję pochodzą ze składników roślinnych, a swój przyjemny zapach zawdzięczają naturalnym olejkom eterycznym. W skład płynu do prania wchodzą niejonowe środki powierzchniowo czynne, mydło i naturalne enzymy. Dla alergików dedykowane są specjalne ekologiczne produkty do prania nie zawierające enzymów.

Similar Posts