Porady

Przyklejanie rzeczy do ścian bez wiercenia

Przyklejanie rzeczy do ścian bez wiercenia

Obrazy, zdjęcia, lustra, sztukaterie i inne ozdoby – wszystko to wymaga solidnego mocowania na ścianach. A o to niełatwo. Możemy oczywiście sięgnąć po wiertarkę, gwoździe i młotek – taki zestaw to z pewnością gwarancja solidności, jednak takie rozwiązanie ma też swoje wady, choćby w postaci nieestetycznych dziur w ścianach (a jeśli montaż zostanie wykonany wyjątkowo nieumiejętnie, to również w postaci pęknięć na ścianie i ukruszonego tynku). Dlatego zamiast tego polecamy przyklejanie bez wiercenia. To świetna alternatywa dla wiertarki, gwoździ i młotka – nie dość, że równie solidna, to jeszcze o wiele bardziej praktyczna.

Solidne przyklejanie bez wiercenia – jak to zrobić?

Istnieją trzy sposoby na przyklejanie do ścian rzeczy takich jak obrazy czy zdjęcia. Pierwszy to użycie samoprzylepnych haczyków – są one małe i praktyczne, ale niestety mają tę wadę, że nie są w stanie udźwignąć dużego obciążenia, sprawdzą się więc wyłącznie w przypadku niewielkich i lekkich ozdób. Podobnie jest z dwustronną taśmą samoprzylepną, która pozwala na łatwe mocowanie haczyków lub bezpośrednie przyklejanie do ścian takich drobnych dekoracji jak zdjęcia albo girlandy. W przypadku większych i cięższych przedmiotów jak lustra czy półki pozostaje trzeci sposób: użycie kleju montażowego. Taki klej pozwala na proste i szybkie, a przede wszystkim trwałe klejenie rzeczy do ścian, bez względu na ich gabaryty. Ważny jest jednak jego właściwy dobór. Więcej informacji na tosieklei.pl

Jaki klej zapewni solidne mocowanie rzeczy na ścianie?

Najbardziej solidne przyklejanie bez wiercenia gwarantują kleje montażowe z serii Fix All. Do wyboru mamy ich kilka: Turbo (superszybki, wysycha całkowicie w zaledwie 20 minut), Flexi (wyjątkowo elastyczny, odporny na wibracje i drgania), High Tack (ekstremalnie przyczepny, radzi sobie z dużymi obciążeniami) oraz Crystal (krystalicznie przejrzysty, tworzy niewidoczną spoinę). Do montażu największych i najcięższych elementów wykończeniowych najlepiej wybrać High Tack. Klejenie rzeczy do ścian przy użyciu tego kleju nie tylko gwarantuje trwałe efekty, ale też jest banalnie proste. Wystarczy oczyścić powierzchnię, nałożyć klej za pomocą pistoletu ręcznego lub pneumatycznego, a następnie przymocować dekorację i zaczekać do wyschnięcia – i voilà, gotowe!

Similar Posts