Porady

Prostokątna czy narożna – którą wannę wybrać?

Prostokątna czy narożna – którą wannę wybrać?

Rynek produktów do łazienki jest bardzo szeroki i oferuje najróżniejsze modele i rodzaje wanien, które znajdą swoje zastosowanie w każdej łazience. Wybór wanny jest podyktowany często wielkością pomieszczenia, dlatego należy dobrać ją tak, aby pozwalała zaoszczędzić cenną przestrzeń i przy tym nie przytłaczała łazienki.

Wanna narożna

Wanny do zabudowy zostały stworzone z myślą o niewielkich pomieszczeniach. W łazience o niewielkim metrażu konieczne jest stosowanie tych rozwiązań, które będą najbardziej funkcjonalne. Wanna powinna tworzyć przy okazji spójną aranżację z pozostałymi elementami łazienki, zwłaszcza z umywalką. Wybierając wannę narożną, można zaoszczędzić sporo miejsca. Dodatkowo sprawdzi się ona zarówno w dużej, jak i małej łazience. Modele wyposażone w siedzisko charakteryzują się wygodą użytkowania, zwłaszcza jeśli wśród domowników są osoby starsze lub dzieci. Na popularność tego typu wanny wpływa także jej estetyka, która nadaje przytulnego klimatu każdej łazience.

Wanna prostokątna

Wanny prostokątne do zabudowy mają nieco większe rozmiary, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Zabudowanie takiej wanny nie jest problematyczne, a usytuowanie jej w rogu pozwoli na oszczędność miejsca. Jest to z pewnością model bardzo wygodny, który poleca się osobom wyższym i lubiącym długi relaks w wodzie. Przy wyborze między wanną prostokątną a narożną ważne jest zwrócenie uwagi na to, gdzie ma ona stać i czy będzie dobrze komponowała się z innymi elementami łazienki. Jeśli to możliwe, dobiera się również wannę pod względem wzrostu oraz potrzeb zdrowotnych. Dla osób lubiących długie kąpiele ważnym elementem może okazać się podparcie na łokcie oraz głowę. Im więcej miejsca w pomieszczeniu, tym wanna powinna być większa, aby zachować spójność aranżacji. Przy wannach prostokątnych w zabudowie można wprowadzić wiele udogodnień. Podczas układania płytek warto uzupełnić konstrukcję o półki do przechowywania kosmetyków lub akcesoriów kąpielowych.

Similar Posts