Porady

Czym wypełnić dziurę w ścianie?

Czym wypełnić dziurę w ścianie?

Kiedy i do czego przydać się może profesjonalna gładź szpachlowa? Produkt ten jest niezwykle popularny, wiele osób jednak nie wie, w jaki sposób go prawidłowo używać. Jest to jednak najlepsze rozwiązanie, które pomoże Ci zamaskować drobne nierówności i ukryć wszystkie dziury w ścianach, które niechcący zrobiłeś. 

Wbrew pozorom otwory pojawiające się w ścianach naszych domów to bardzo powszechny problem, dzięki któremu popularność gładzi szpachlowej od lat nie słabnie. Dziury powstać mogą np. po kołku, gwoździu czy innym wkręcie, którego się pozbyłeś. Nie brak też różnych wypadków, przez które gładkie ściany tracą swój wspaniały wygląd i trzeba maskować różne uszkodzenia, które powstały na ich powierzchni. Czym więc wypełnić dziurę w ścianie, by nie rzucała się w oczy, praca była szybka i nie wymagała specjalnych umiejętności?

Gładź szpachlowa to doskonały sposób na pozbycie się dziur w ścianach

Dziury w ścianach z reguły wyglądają nieestetycznie i staramy się je maskować na wiele różnych sposobów. Niektórzy chowają je pod obrazami, za telewizorami czy kwiatami, zawsze jednak pozostaje obawa, że zostaną zauważone przez gości. 

Na szczęście istnieje łatwy i szybki sposób na pozbycie się ich, a jest nim gotowa gładź szpachlowa. Można kupić ją w atrakcyjnej cenie, a wystarczy nałożyć jej cienką warstwę, a następnie wyrównać i zamalować farbą, by nieestetyczny ślad zniknął. Brzmi wyjątkowo łatwo i naprawdę tak jest – przekonaj się sam. 

Gdy do dziury czy pęknięcia ląduje gotowa gładź, zadbaj o to, by wypełniła ona całą powstałą lukę. Rozprowadź ją też cienko wokół ustępu, by nowy materiał przywierał na nieco większej powierzchni, a następnie poczekaj, aż zaschnie. Kolejnym krokiem jest wyrównanie newralgicznego miejsca do gładkiego poziomu całej ściany. Gdy już to zrobisz, czas przystąpić do kolejnego zadania, jakim jest malowanie. 

Masa szpachlowa nałożona? Czas na malowanie!

W wielu przypadkach gładź szpachlowa nie rzuca się w oczy i malowania da się uniknąć, jeśli jednak zależy Ci na perfekcyjnym wyglądzie mieszkania, to czas wybrać farby do ścian. Gdy już znasz kolor, nakładaj produkt równo w każdym miejscu, by żaden fragment się nie wyróżniał. Jeśli odpowiednio wyrównałeś miejsce dziury zaklejonej gładzią, malowanie powinno sprawić, że już wkrótce o tym uszczerbku nikt nie będzie pamiętał. 

Gotowe masy szpachlowe rozwiązaniem dla każdego

Gładź szpachlowa jest łatwa w użyciu i nie wymaga od Ciebie specjalnych umiejętności remontowych. Przy jej przygotowywaniu nie zrobisz wielkiego bałaganu, a efekt na pewno Cię usatysfakcjonuje. Uważaj jednak w czasie zakupów – istnieją różne rodzaje gładzi i łatwo wybrać nie ten, który sprawdzi się do wypełniania dziur i ubytków w ścianach.

Czym się różni gładź gipsowa i gładzie wapienne od gładzi szpachlowej? Porównania produktów

Wielu osobom wydaje się, że gładź szpachlowa, gipsowa i wapienna to te same produkty, których używać można zamiennie. Różnią się one jednak składem i zastosowaniem. Z pomocą pierwszego z nich rzeczywiście naprawisz wszelkie uszkodzenia w ścianach, ale drugi służy już głównie jako najcieńsza warstwa wykończeniowa i lepiej sprawdzi się raczej przy wyrównywaniu powierzchni. Trzeci z produktów natomiast ma swoje zastosowanie przede wszystkim w łazienkach, kuchniach czy piwnicach, gdzie chroni ściany przed wilgocią.

Jeśli chcesz sam naprawić ubytki w ścianach, wejdź na stronę https://www.sniezka.pl/ i kup najlepsze produkty, dostosowane do swoich potrzeb. Na pewno czeka tam na Ciebie gotowa gładź szpachlowa, dzięki której po największych dziurach nie zostanie nawet drobny ślad.

Similar Posts