Porady

Dlaczego warto wybrać drzwi z lustrem? To dobre rozwiązanie nie tylko do małych pomieszczeń!

Kobieta przeglądająca się w drzwiach z lustrem

Lustro na drzwiach – brzmi ekstrawagancko? Nic z tych rzeczy! Drzwi lustrzane efektownie rozjaśniają przestrzeń, odbijając światło, a jednocześnie są w pełni funkcjonalne. Dają możliwość wygodnego przejrzenia się i spełniają wszystkie funkcje klasycznych drzwi wewnętrznych – dzielą przestrzeń i zapewniają domownikom wymagany poziom intymności. Dlaczego warto postawić na drzwi wewnętrzne z lustrem? W jakich pomieszczeniach się sprawdzą? Podpowiadamy!

 

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego drzwi z lustrem to dobre rozwiązanie do małego pomieszczenia,
  • czemu lepiej jest umieścić lustro na drzwiach niż na ścianie,
  • czy drzwi z lustrem są dobrym dodatkiem do nowoczesnych i klasycznych aranżacji.

Drzwi lustrzane kojarzą się przede wszystkim z przesuwnymi drzwiami do dużej szafy. Tymczasem dobrze sprawdzają się również jako przegrody pomiędzy pomieszczeniami w domu czy mieszkaniu – zwłaszcza w niewielkich wnętrzach. Drzwi wewnętrzne z lustrem znajdują zastosowanie w małej sypialni czy w wąskim korytarzu. Coraz większą popularność zyskują również drzwi do garderoby z lustrem.

Jakie są zalety takich drzwi? Lustro to w końcu również niezwykle istotny detal, który pozwala uzyskać niepowtarzalny wystrój wnętrza.

1.     Drzwi z lustrem do małego pomieszczenia

Lustro na drzwiach odbija światło, dzięki czemu optycznie powiększa nawet niewielkie pomieszczenie. Sprawia, że wnętrze wydaje się jaśniejsze, lepiej doświetlone, a przez to bardziej przestronne (dzięki temu lustrzane drzwi sprawdzą się też w ciemnych pomieszczeniach z ograniczonym dostępem światła słonecznego).

W pomieszczeniach, w których naprawdę każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota i na montaż klasycznych drzwi uchylnych po prostu nie ma miejsca, dobrym rozwiązaniem okażą się drzwi przesuwne lustrzane. Nie poruszają się bowiem po łuku, lecz otwierają się i zamykają, przesuwając się wzdłuż płaszczyzny ściany. Drzwi przesuwne z lustrem nie potrzebują więc przestrzeni w bezpośrednim sąsiedztwie skrzydła, a ich zamontowanie zminimalizuje ryzyko, że w czasie otwierania uderzą w meble czy inne drzwi.

2.     Lustro na drzwiach zamiast na ścianie

Lustro jest niezbędnym elementem wyposażenia wnętrza. Najlepiej, by było jak największe – dzięki temu pozwoli na zobaczenie całej sylwetki naraz. Nie w każdym mieszkaniu jest jednak możliwość, by na ścianie powiesić wystarczająco duże lustro. Wtedy doskonale sprawdzają się drzwi lustrzane, w których można swobodnie się przejrzeć. Płaszczyzna ściany pozostaje wolna do zagospodarowania meblami czy sprzętami.

3.     Nowoczesne drzwi – lustro nie tylko ekstrawaganckich aranżacji

Lustro ma do spełnienia nie tylko praktyczną rolę. Jest również istotnym i zaskakująco uniwersalnym dodatkiem do wystroju wnętrza.

Drzwi z lustrem, choć wydają się ekstrawaganckie, doskonale pasują nie tylko do bardzo nowoczesnych wnętrz. Dobrze wpisują się także w aranżację w stylu glamour (który przecież uwielbia wszystko, co się błyszczy), industrialnym czy skandynawskim. Dopasowanie do stylistyki wnętrza zależy bowiem nie od samego lustra, a od wyglądu ramy, w którą zostanie wkomponowane.

Bardzo oryginalnym rozwiązaniem są również drzwi z lustrem weneckim. W tym przypadku efekt lustrzany występuje tam, gdzie jest większe natężenie światła. Z miejsca bardziej zacienionego widać więc to, co dzieje się po drugiej stronie drzwi.

Similar Posts