Porady

Eleganckie fotele do pokoju dziennego – jak wybrać, aby idealnie pasowały do wnętrza?

Eleganckie fotele do pokoju dziennego - jak wybrać, aby idealnie pasowały do wnętrza?

Eleganckie fotele do pokoju dziennego — jak wybrać, aby idealnie pasowały do wnętrza? 

Kupno fotela to doskonały sposób na poszerzenie strefy wypoczynkowej w pokoju dziennym. Tym sposobem w Twoim domu będzie jeszcze więcej miejsca na błogi relaks. Ważne jednak, aby był on właściwie dopasowany — i to zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Zobacz, czym kierować się wybierając fotele do pokoju dziennego. 

Wygodny fotel to obowiązkowy element wyposażenia każdego pokoju dziennego. W przeciwieństwie do kanapy pozwoli on bowiem zanurzyć się w prawdziwie wspaniały, indywidualny wypoczynek. Wygodny fotel sprawdzi się nie tylko do oglądania telewizji, ale i czytania książek oraz krótkich i długich drzemek. Poza tym jest to też mebel, który może stać się wspaniałą ozdobą całego salonu. Obecnie wybór wśród pięknych i stylowych foteli jest naprawdę duży. Szukasz idealnego do swojego domu? Zobacz więc, jak wybrać idealny fotel wypoczynkowy, który zapewni Ci komfort i wygodę na wiele lat. 

Fotele wypoczynkowe — najpopularniejsze modele 

Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór wśród foteli do pokoju dziennego. Wśród nich znajdziesz modele o różnej stylistyce i fasonach. Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych modeli, jest fotel uszak. Swą nazwę zawdzięcza swojej oryginalnej budowie — jak łatwo się domyślić, ma charakterystyczne ”uszy” przy zagłówku. Są to niezwykle wygodne fotele. Uszaki wyróżniają się też bardzo wysokim oparciem, które gwarantuje wygodę i zapewnia bardzo ciekawy efekt wizualny. Takie fotele są bardzo eleganckie, a jednocześnie rewelacyjnie pasują też do nowoczesnych aranżacji. 

Bardzo popularnym wyborem jest też fotel relaksacyjny. Takie modele mają dodatkowe funkcje, zapewniające jeszcze większy komfort użytkowania. Do tej grupy zaliczymy fotel rozkładany, czy też bujany. Innym często wybieranym, jest tak zwany fotel finka. Jego minimalistyczne wzornictwo oraz konstrukcja wykonana z jasnego drewna to kwintesencja skandynawskiego stylu. 

Fotele do pokoju dziennego — na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Kupując nowe fotele do pokoju dziennego, należy kierować się trzema najważniejszymi hasłami — wykonanie, stylistyka i wygoda. Idealny fotel zapewnia maksimum satysfakcji w każdej z tych kategorii. Zacznijmy więc od wykonania. Chodzi tu zarówno o rodzaj, jak i jakość użytych w tym celu materiałów. Fotel powinien być solidny i wytrzymały. To podstawa. Dlatego też stawiaj na wyroby wysokiej klasy, które tworzone są z prawdziwego drewna, a nie sklejek i tym podobnych tworzyw. Istotna jest także jakość tapicerki oraz sposób jej zszycia. Ważne, aby łączenia były wykonane z jak największą precyzją. 

A co ze stylistyką? To akurat punkt zależny przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Zastanów się, jaki fotel najlepiej komponowałby się z Twoim salonem. Ma być to fotel nowoczesny? A może cenisz sobie oryginalność i wolisz postawić na bogate zdobienia w barokowym stylu? Tutaj Ty rządzisz!

O wygodzie fotela decyduje natomiast przede wszystkim sposób jego budowy oraz wypełnienie. To drugie powinno zapewniać dużą elastyczność. Sprawdzi się na przykład pianka wysokoelastyczna, a także płaskie sprężyny. Kluczowe jest to, by nie wybierać siedzisk, które łatwo się odkształcają. Warto wspomnieć, że wygodne fotele zapewniają zawsze solidne podparcie dla całej sylwetki i dobrze się do niej dopasowują. Na komfort użytkowania duży wpływ ma również ułożenie podłokietników. A jeśli chcesz, aby Twój nowy fotel zapewniał Ci maksimum wygody, koniecznie dokup do niego piękny podnóżek. 

Similar Posts