Porady

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu?

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu?

Wraz ze wzrostem temperatury w ogrodzie może zacząć pojawiać się coraz to więcej mrówek. W dużych ilościach mogą być naprawdę uciążliwe — utrudniają wypoczynek, a także szkodzą uprawom! Stwarzają dobre warunki do bytowania mszyc. Jak zatem możesz pozbyć się mrówek z ogrodu? Jakie są sposoby walki z tymi owadami?

Domowe sposoby na mrówki w ogrodzie

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, dlaczego mrówki w ogrodzie mogą przynieść więcej szkód niż korzyści. Niszczą i zanieczyszczą żywność, niszczą rośliny, przesuszają ziemię — to tylko kilka powodów. Chcąc pozbyć się tych owadów, możesz sięgnąć m.in. po domowe sposoby, których jest całkiem sporo. Jednym z nich jest zastosowanie octu. Intensywny zapach może zniechęcić mrówki do przebywania w ogrodzie. Spryskaj nim miejsca, w którym najczęściej je widujesz.

Możesz również zastosować stary, lecz sprawdzony sposób z proszkiem do pieczenia. Inne propozycje to cynamon, kawa, soda oczyszczona, mąka kukurydziana, czy boraks. Dobrym pomysłem będzie także pułapka z miodu, który mrówki wprost uwielbiają! Skutecznych produktów spożywczych jest naprawdę sporo, jednak musisz uzbroić się w cierpliwość — całkowite pozbycie się mrówek może trochę potrwać.

Jaki preparat na mrówki?

Poza domowymi sposobami możesz zdecydować się także na specjalne środki chemiczne, które zostały stworzone właśnie z myślą o zwalczeniu tych owadów. Decydując się jednak na to rozwiązanie, musisz postawić na taki preparat, który będzie bezpieczny dla gleby oraz roślin. W innym wypadku przyniesie więcej szkód, niż korzyści.

Tego typu środki dostępne są w wielu ciekawych formach — to zarówno płyny, proszki, żele, jak i spraye. Wybór w tej kwestii zależy wyłącznie od Twoich potrzeb i preferencji. Jeśli masz taką możliwość, zasięgnij porady specjalisty, który stoi za ladą sklepu.

Ogrodnictwo to coś, co Cię interesuje? Tutaj znajdziesz wiele ciekawych informacji i porad na ten temat: Lovethegarden.com.

Similar Posts