Porady

Jak udekorować ścianę w salonie?

Salon to główne pomieszczenie całego domu. Zazwyczaj jest ono największe i tam przyjmowani są goście. Stanowi też pokój reprezentujący całość mieszkania. To tam stoi studio domowe, zestaw wypoczynkowy i stamtąd znajduje się wyjście na taras. Często jest to pomieszczenie, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu, pełni funkcję tzw. pokoju dziennego. Centralnym punktem takiego pomieszczenia jest kanapa, dlatego ścianę za nią warto udekorować. Płytki dekoracyjne to jeden z najlepszych produktów, który nietuzinkowo wzbogaca całość aranżacji.

Dekoracyjne zdobienia

Pokój dzienny wymaga nietypowej aranżacji, ponieważ jest jednym z najczęściej używanych. Jego wnętrze powinno łączyć komfort z pięknym wykończeniem wnętrza. Oczywiście najprostszym wyborem jest pomalowanie ścian jasną farbą. Dodaje ona przestrzeni wnętrzu i optycznie powiększa pomieszczenie. Jednak o wiele ciekawiej będzie, jeśli jedna główna ściana zostanie ozdobiona przez niebanalny wzór lub płytki dekoracyjne. Teoretycznie można ozdobić każdą ze ścian, w praktyce najczęściej wybiera się tę za kanapą. Największą furorę we wnętrzach robią płytki dekoracyjne imitujące naturalne materiały lub te zdobione ciekawymi wzorami. Niezaprzeczalnie to one najczęściej polecane są przez architektów wnętrz. Łączą w sobie estetyczne walory z funkcjonalnym wykorzystaniem. Dla szarych wnętrz poleca się płytki dekoracyjne z geometrycznymi, czarnymi wzorami lub w kolorach kontrastowych. Szarość świetnie łączy się z magentą, pastelową zielenią lub niebieskim. Chcąc ocieplić pomieszczenie, często wybierane są płytki, które imitują drewno lub mają beżowe barwy. Są cieplejsze, nadają mieszkaniu rodzinny i cieplejszy klimat.

Nowoczesne imitacje kamienia

Jeśli po drodze nam z nowoczesnymi i jasnymi wnętrzami, to poleca się płytki dekoracyjne imitujące kamień. W sklepie internetowym jest dużo tego typu asortymentu. Mają one bogatą fakturę, która przełamuje gładkie ściany. Dla minimalistów poleca się płytki w kolorze białym. W przypadku pomieszczeń o większym metrażu nic nie stoi na przeszkodzie, aby położyć płytki dekoracyjne w kolorze ciemnego grafitu. Chcąc nadać śródziemnomorskiego klimatu wnętrzu, poleca się płytki w odcieniach beżowego piasku. Najlepiej takie, które wiernie odwzorowują kamień łupany. Przebarwienia i nieregularny wzór wpasują się do każdego wnętrza, dodając mu uroku i klimatu. Płytki dekoracyjne imitujące naturalny kamień to bez wątpienia zawsze dobry wybór, który przetrwa kolejne kilkanaście lat.

Similar Posts