Porady

Ładowarka budowlana BOBCAT S130

Ładowarka budowlana BOBCAT S130

Każdy, kto choć trochę interesuje się maszynami budowlanymi do transportu bliskiego, na pewno widział na żywo lub w internecie ładowarkę BOBCAT S130. To niepozorne na pierwszy rzut oka urządzenie okazuje się mieć nieskończenie wiele możliwości i zastosowań na każdym placu budowy. Czy warto zainteresować się zakupem takiego urządzenia do swojej firmy? W jakich pracach może nam pomóc i o czym należy pamiętać przy jego zakupie?

Jak zbudowana jest ładowarka budowlana BOBCAT S130?

Jest to dwuosiowy pojazd wyposażony w wysokoprężny silnik diesla, wyposażony w hydrauliczną przednią łyżkę. Maszyna charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami i dwoma osiami położonymi względem siebie w niewielkiej odległości. Skrętne osie sprawiają, że ładowarka budowlana BOBCAT S130 jest niesamowicie zwrotna i z łatwością może manewrować w trudno dostępnych miejscach, a także przestrzeniach ograniczonych wieloma różnymi przeszkodami.  Kabina ładowarki oszklona ze wszystkich 4 stron, dodatkowo została zabezpieczona kratownicami chroniącymi przed uszkodzeniem szklanych powierzchni spadającymi kamienia. Świetna widoczność w każdym kierunku sprawia, że operator z łatwością może obsługiwać ten pojazd, bezpiecznie i szybko wykonując swoją pracę. Na uwagę zasługuje specjalny rodzaj wzmacnianych terenowych opon, gwarantujących bardzo dobrą przyczepność do każdego rodzaju podłoża, także kamienistego i błotnistego. Istotnym elementem jest ładowarka z ramionami mocowanymi w tylnej części pojazdu. Sprawia to, że mała ładowarka budowlana BOBCAT S130 jest odporna na wszelkiego rodzaju siły ciążenia, co chroni ją przed przekoziołkowaniem do przodu i utratą stabilności.

Ciekawostki o ładowarce budowlanej BOBCAT S130

Urządzenia takie jak ładowarka budowlana BOBCAT S130 wzbudzają zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawią. Zadziwiająco szybka i zwrotna maszyna może budzić podziw, ale i respekt za to, co potrafi. Jedna z ciekawszych rzeczy na jej temat to to, że wchodzenia do środka kabiny operatora odbywa się od przodu, poprzez otwierane na bok drzwi pełniące funkcję przedniej szyby. Po zajęciu miejsca na wygodnym, amortyzowanym fotelu, operator może sterować każdym elementem swojej ładowarki, wykorzystując do tego celu joysticki. Wewnątrz pojazdu znajdują się również inne udogodnienia, takie jak zestaw kontrolek, a także liczniki motogodzin. Warto bowiem wspomnień, że w przypadku maszyn budowlanych, inaczej niż w samochodach osobowych czy ciężarowych, ocena ich stanu i zużycia odbywa się nie poprzez ilość przejechanych kilometrów, ale liczbę przepracowanych motogodzin.

Co potrafi ładowarka budowlana BOBCAT S130?

Zastosowania ładowarek typu BOBCAT S130 obejmują takie prace jak:

  • transport i załadunek materiałów sypkich;
  • zasypywanie dołów i wykopów;
  • wyrównywanie terenu;
  • zgarnianie i utwardzanie na małych powierzchniach;
  • transport pozostałych ładunków, np. maszyn, narzędzi, worków z cementem, kamieni itp.

Istnieje opcja dalszego rozszerzania możliwości pojazdu, poprzez montaż dedykowanego osprzętu, np. w postaci zębów jak w wózkach widłowych. Praca tego typu urządzeniami wymaga od operatora dużej wprawy i doświadczenia. Stosunkowo niewielkie gabaryty i niewielka masa własna sprawiają, że urządzenie jest bardzo szybkie, a przy tym niesamowicie zwrotne. Ładowarka budowlana BOBCAT S130 jest często stosowana podczas prac drogowych, związanych z utwardzaniem i przygotowaniem podłoża pod układanie kostki brukowej, pomaga także przy robotach ziemnych związanych z zagospodarowaniem ogrodów i innych terenów zielonych.

Similar Posts