Porady

TOP 3 powody, dla których opłaca się kupić rolety zewnętrzne

TOP 3 powody, dla których opłaca się kupić rolety zewnętrzne

Niezależnie od tego, czy dopiero budujemy dom, czy chcemy ulepszyć jego funkcjonowanie, warto przemyśleć zakup rolet zewnętrznych. Produkty takie można spotkać coraz częściej, ponieważ ich montaż przynosi wiele korzyści. Jakich? Przedstawiamy TOP 3 powody, dla których opłaca się kupić rolety zewnętrzne.

Obecnie inwestorzy i właściciele mieszkań coraz częściej wykorzystują rolety zewnętrzne. Można powiedzieć, że stanowią one wręcz niezbędny element wykończenia, zwłaszcza nowopowstałych lub remontowanych domów. Dostępne na rynku modele można zamontować zarówno w gotowych już obiektach, jak i na etapie ich budowy. Z tego powodu, zwłaszcza osoby, które projektują swój dom, powinny zastanowić się, który model wybrać, ponieważ bez wątpienia rolety zewnętrzne gwarantują wiele korzyści.

Ochrona stolarki okiennej

Rolety zewnętrzne od wielu lat były chętnie wykorzystywane w lokalach usługowych czy gastronomicznych, by chronić stolarkę okienną przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, a także czynnikiem ludzkim np. aktami wandalizmu. Obecnie zewnętrzne rolety podtynkowe lub rolety natynkowe wykorzystywane są również w domach prywatnych, gdzie zapewniają ochronę stolarki okiennej. Zwłaszcza wykonane z drewna ramy mogą ulec zniszczeniu podczas intensywnych opadów deszczu, śniegu, gradu, a nawet porywistego wiatru. Z kolei ramy z PCV są zazwyczaj wrażliwe na wahania temperatur i duże nasłonecznienie.

Regulacja temperatury

Okna czy drzwi balkonowe to miejsca, gdzie bardzo często tworzą się tak zwane mostki termiczne, przez które ciepłe powietrze wydostaje się z domu. Rolety zewnętrzne są cenione za ochronę budynku przed wychłodzeniem, ponieważ kiedy są opuszczone, tworzą szczelną barierę, która pomaga regulować temperaturę wewnątrz. Między oknem a roletą tworzy się swego rodzaju poduszka powietrzna, która ogranicza stratę ciepła. Jednocześnie działanie takie pozwala nam zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Rolety świetnie sprawdzają się jednak nie tylko zimą, ale również latem, kiedy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka. Opuszczając roletę, uzyskujemy nie tylko o przyjemny cień, ale również obniżamy temperaturę wewnątrz.

Bezpieczeństwo

Rolety zewnętrzne są chętnie nabywane również ze względu na to, że mogą one chronić dom. Bardzo często to właśnie okno wybierane jest przez włamywaczy jako słaby punkt, który da się sforsować i przedostać do wnętrza budynku. Zasłonięte rolety stanowią dodatkową barierę, która w wielu przypadkach odstraszy nieproszonych gości i nawet nie będą próbowali jej forsować. Nawet jeżeli spróbują, dzięki temu, że do produkcji takich modeli wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, rolety są odporne na uderzenia i wandalizm.

Podsumowując, obecnie rolety zewnętrzne są bardzo chętnie kupowane przez inwestorów, którzy cenią sobie poczucie prywatności. Poza tym, że stanowią dodatkową ochronę budynku, pozwalają na regulację temperatury w jego wnętrzu, zacienienie, a także redukują hałasy. Dzięki ich zastosowaniu dom staje się więc spokojną oazą, która jest odizolowana od świata zewnętrznego, nawet jeżeli jest umiejscowiony w gęstej zabudowie.

Similar Posts