Porady

Jak małym kosztem ciekawie urządzić mieszkanie?

Jak małym kosztem ciekawie urządzić mieszkanie?

Niebanalna aranżacja mieszkania wywołuje nutkę zazdrości u gości. Podziwiają gust domowników i zastanawiają się często, jak udało się stworzyć komuś tak niepowtarzalne i klimatyczne wnętrze. Wielu przypuszcza, że gospodarz poniósł duże wydatki na designerskie meble czy dodatki i trudno im uwierzyć, że piękna komoda z szufladami, czy stylowa szafka nie pochodzi z drogiego salonu meblowego, lecz jest dziełem DIY. Jak tworzyć oryginalne meble i dodatki do własnego domu tanim kosztem – podpowiadamy.

Jak pozyskać stary mebel, który będzie pasował do nowej aranżacji?

Jeśli chcemy stworzyć mieszkanie z duszą, oryginalnymi meblami i dodatkami, których nie będzie miał nikt inny, nie kupujmy nowych mebli, lecz wykorzystajmy stare. Jeśli uznamy, że zupełnie nie nadają się do nowego stylu i potrzebujemy czegoś innego, oddajmy je za darmo komuś, komu się przydadzą, a sami poszukajmy takich, które będą pasowały do nowej koncepcji wnętrza. Przykładowo, jeśli mamy pomysł jak powinna prezentować się nowa komoda z szufladami w naszym salonie, a nie mamy mebla, który by nadawał się do przerobienia, zamiast kupować, poszukajmy ofert takich mebli do oddania. W internecie są rzeczy za darmo, które ludzie oddają np. w takich serwisach jak Pokato.pl. Warto takie oferty często przeglądać, gdyż można tam znaleźć prawdziwe perełki, które idealnie wpiszą się w naszą aranżację, a jeśli nie, to nadadzą się do tego, żeby dać im drugie życie i odpowiednio niewielkim wkładem pracy i pieniędzy przerobić. Przy okazji takiego serwisu ogłoszeniowego można również oddać niepotrzebne rzeczy, które są w dobrym stanie, ale już nie będą pasowały do naszego wystroju. 

Jak dać drugie życie starym meblom i stworzyć coś oryginalnego?

W tworzeniu oryginalnych aranżacji liczy się pomysł. Przykładową komodę z szufladami możemy przerobić na różne sposoby i stworzyć niepowtarzalny mebel, który doskonale wkomponuje się w stylizację mieszkania. Jeśli kochamy styl glamour, można zrobić pikowane szuflady i dodać złote lub kryształowe gałki. Pikowanie mebla nie jest trudne, jeśli mamy trochę tkaniny, gąbki tapicerskiej i taker. Jeśli pikowane meble nie są w naszym stylu, można po prostu komodę przemalować, pamiętając przy tym, żeby wcześniej dokładnie ją oczyścić. Poprzez zmianę koloru, czy uchwytów można osiągnąć ciekawe efekty. Jeśli natomiast chcemy, by mebel wizualnie wtopił się w ścianę, można pokryć go tą samą co ściana tapetą. Możliwości jest dużo i tego wszystkiego można dokonać niewielkim kosztem bez kupowania nowych mebli. W podobny sposób da się przeprowadzić renowację innych mebli, także tapicerki. Czasem jednak wystarczy uszycie pokrowca, który podkreśli pożądaną stylizację. Więcej inspiracji mogą dostarczyć wystawione w serwisie ogłoszeniowym rzeczy za darmo. Może się bowiem zdarzyć, że przydatny i oryginalny mebel zrobimy z przedmiotu, który wcześniej służył do czegoś innego. Przykładowo, jeśli ktoś będzie chciał oddać szpulę po kablu, możemy ją wykorzystać do stworzenia ciekawego stolika kawowego. Z połączenia drewnianych skrzynek po owocach można zrobić oryginalny regał, a z palet zagłówek do łóżka. Pomysłów jest wiele, a najwięcej dostarczają zdjęcia rzeczy, które ludzie czasem oddają, bo nie wiedzą, jak mogliby je wykorzystać. 

Oryginalna aranżacja mieszkania budzi zachwyt gości i przynosi dumę domownikom. Można ją stworzyć małym kosztem, posiłkując się rzeczami, które dostaniemy za darmo i domowymi sposobami damy im drugie życie. Z tego względu warto śledzić serwisy ogłoszeniowe takie jak Pokato.pl, bo nigdy nie wiadomo kiedy ktoś zamieści w nich do oddania za darmo coś niebanalnego, co uznamy za skarb do naszego mieszkania. 

Similar Posts