Porady

Jakie są najczęściej wybierane bramy garażowe?

Jakie są najczęściej wybierane bramy garażowe?

Garaż stanowi praktyczne rozwiązanie w domach jednorodzinnych, aby zabezpieczyć samochód lub sprzęty. Bramy garażowe montowane w bryle budynku powinny łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią bramę. 

Bramy garażowe segmentowe i bramy uchylne

Profesjonalne bramy garażowe zapewniają bezpieczeństwo samochodu, roweru czy innych przedmiotów. Chronią przed włamaniem, stanowią izolację termiczną i akustyczną, a na dodatek mogą być ozdobą budynku. Mogą się różnić od siebie ze względu na sposób otwierania, budowę i materiały, z których są wykonane.

Najczęściej wybierane rodzaje bram:

  1. segmentowe
  2. uchylne
  3. rolowane
  4. rozwierne

Najbardziej popularne są bramy garażowe segmentowe oraz uchylne. Garażowe bramy segmentowe są bardzo szczelne, co oznacza, że mają dobre właściwości termoizolacyjne, są również solidne i można je zastosować na krótkich podjazdach czy niewielkich działkach. Ich główną zaletą jest to, że stanowią dobrą ochronę wszystkich sprzętów, jakie znajdują się w garażach i są łatwe w obsłudze. Bramy uchylne można montować w garażach bez nadproża i są tanie, ale ze względu na sposób otwierania wymagają większej ilości miejsca na podjeździe. Oprócz tego w ofercie są także bramy rolowane oraz bramy rozwierne. Bramy rolowane zapewniają oszczędność miejsca i nie wymagają posiadania dużego podjazdu, mają napęd elektryczny i działają na podobnej zasadzie jak rolety okienne. Natomiast bramy rozwierane mają otwierane skrzydła i wymagają więcej miejsca. Nie zawsze udaje się zamontować w nich napęd elektryczny. Rodzaj bramy garażowej ma duży wpływ na codzienny komfort użytkowania.

Garażowe bramy — jakie mają dodatkowe wyposażenie?

Bramy garażowe dostępne w sprzedaży, mogą mieć ciekawe dodatkowe wyposażenie. Niektóre modele mają wbudowane okienka lub pasy przeszkleń, co pozwala doświetlić garaż. Brama garażu może być też wyposażona w drzwi przejściowe. Drzwi garażowe montowane w bramach stanowią dodatkowe zabezpieczenie i umożliwiają wejście do środka bez otwierania bramy. Wygodnym rozwiązaniem są automatyczne bramy garażowe.

Brama garażowa — jak ją wybrać?

Czym się sugerować przy zakupie bramy garażowej? Bramy powinny być wytrzymałe i trwałe, wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Funkcjonalność i kwestie związane z bezpieczeństwem są najważniejsze, ale liczy się także oczywiście wygląd bramy garażowej. Kolorystycznie powinna pasować do elewacji domu. Brama garażowa musi być niezawodna, dlatego ważne jest, aby producent bram garażowych był sprawdzony i profesjonalny. Wybór bramy, to wybór na lata, więc warto poświęcić na to trochę czasu.

 

Similar Posts