Ogród

Ogrodowe spa – luksus, w który warto zainwestować.

Ogrodowe spa - luksus, w który warto zainwestować.

Aspektami przemawiającymi za podjęciem inwestycji montażu mini basenu z hydromasażem w ogrodzie jest przede wszystkim relaks dostępny na wyciągnięcie ręki o każdej porze roku oraz ekskluzywny design idealnie komponujący się w wystrój ogrodu. Korzyści płynących z posiadania jacuzzi ogrodowego jest jednak znacznie więcej. Relaks w mini basenie z hydromasażem wpływa na nasze zdrowie. Zwiększa odporność, pomaga w walce z bólem różnych części ciała, poprawia krążenie krwi, jest idealnym sprzymierzeńcem walki ze stresem i osłabieniem organizmu.

Instalacja mini basenu z hydromasażem – o czym należy pamiętać?

Decydując się na montaż basenu z hydromasażem w ogrodzie powinniśmy rozważyć  nie tylko jego umiejscowienie z dala od wścibskich oczu sąsiadów, ale również wiele parametrów technicznych. Kwestią oczywistą wydaje się w tym przypadku wybór modelu przeznaczonego do użytku zewnętrznego. Warto również zwrócić uwagę, czy wybrany model przeznaczony jest do użytku całorocznego. Model taki wyposażony jest w izolacje chroniącą przed niskimi temperaturami. Występowanie takie izolacji to również sposób na ograniczenie zużycia energii do minimum.

Przed montażem jacuzzi w ogrodzie należy pamiętać, że do prawidłowego funkcjonowania wanna z hydromasażem potrzebuje ujęcia wody, odpływu  kanalizacyjnego oraz podpięcia pod oddzielny obwód elektryczny. Zanim jednak wezwiemy fachowców, którzy wykonają  dla nas w ogrodzie takie instalacje musimy wybrać miejsce, w którym stanie ogrodowe SPA. Wybór miejsca nie może być przypadkowy i powinien uwzględniać odpowiednią twardość gleby, aby jacuzzi ogrodowe nie zapadło się pod własnym ciężarem, możliwość zainstalowania instalacji, które zostały przed chwilą wspomniane oraz komfort użytkowników.

Jak już wybierzemy miejsce, zamontujemy potrzebne instalacje pozostaje nam tylko transport oraz montaż i radość korzystania z niego w zaciszu własnego ogrodu.

Podsumowując, decydując się na montaż basenu z hydromasażem w ogrodzie pierwszym krokiem, który należy podjąć to wybór odpowiedniego modelu. Kolejnym krokiem jest wybór miejsca, w którym umiejscowimy jacuzzi. Realizując ten etap musimy wziąć pod uwagę, czy z dobrodziejstwa montowanego sprzętu będziemy korzystać całorocznie, czy tylko sezonowo. Należy pamiętać również o tym, że do prawidłowego funkcjonowania jacuzzi potrzebny jest dostęp do ujęcia wody, odpływu kanalizacyjnego oraz prądu.

Koszty związane z posiadaniem jacuzzi w ogrodzie.

Niewątpliwie największym kosztem, który poniesiemy decydując się na posiadanie prywatnego SPA w ogrodzie jest kupno i montaż mini basenu z hydromasażem. Koszt samego basenu całorocznego waha się w granicach 30 000 złotych. Tak duży koszt to jednak gwarancja najwyższej jakości. A niewątpliwie sprzęt, który służyć ma nam przez wiele lat powinien być wykonany z materiałów najwyższej jakości. A montaż zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczynamy przygodę z ogrodowym SPA najlepiej pozostawić fachowcom zwłaszcza, gdy chcemy uniknąć dodatkowych kosztów.

Instalacja elektryczna potrzebna do funkcjonowania ogrodowego SPA powinna być wykonana przez specjalistę w celu zachowania gwarancji sprzętu, który mamy zamiar użytkować. Koszt takiej usługi uzależniona jest od regionu Polski i waha w granicach 200 złotych.

Koszty związane z użytkowaniem jacuzzi nie są już tak wygórowanie i uzależnione są od pory roku oraz częstotliwości korzystania ze sprzętu. W okresie letnim koszt zużycia wody i prądu oscyluje w granicach 100 złotych miesięcznie. W okresie zimowym zużycie jest nieco większe a spowodowane jest to całodobowym działaniem grzałek, które utrzymują odpowiednia temperaturę wody. Koszt, który poniesiemy za korzystanie z ogrodowego jacuzzi zimą wyniesie około 300 złotych miesięcznie.

Obliczając koszty związane z użytkowania basenu z hydromasażem w ogrodzie nie można napomnieć o chemii potrzebnej do zachowania odpowiedniej czystości sprzętu. Koszt ten wynosi około 100 złotych miesięcznie.

Similar Posts