Porady

Półki ścienne – funkcjonalne rozwiązanie do domowych aranżacji

Oszczędność przestrzeni w aranżacji wnętrz jest ważna. W końcu przestronność wpływa na wygodę użytkowania. Dlatego zamiast wykorzystywać wiele stojących brył meblowych, warto postawić na rozwiązanie funkcjonalne jakim są półki ścienne, tym bardziej że sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jak je dopasować do wystroju i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jakie półki ścienne wybrać do nowoczesnej aranżacji? 

W nowoczesnej aranżacji ważna jest prosta forma bez zbędnych zdobień. Półki ścienne w takim wnętrzu powinny zapewniać sporo miejsca do przechowywania i mieć geometryczną, niekoniecznie symetryczną formę. Świetnie prezentują się bez wątpienia wiszące półki ścienne modułowe. Mogą mieć formę połączonych kwadratów tej samej lub różnej wielkości, ale i prostokątów, czy różnych połączonych ze sobą geometrycznych form. Bez wątpienia takie półki wiszące urozmaicają wnętrze. Mogą być wykonane w całości z materiału drewnopochodnego, drewna albo drewna i metalu. Można oczywiście zdecydować się na minimalistyczne półki metalowe, które sprawdzą się w aranżacji industrialnej. Przy wyborze sklepu i oferty: https://www.edinos.pl/polki-scienne, możesz dopasować odpowiednie modele. Pamiętaj, że cena sugerowana może ulec zmianie, jeśli zdecydujesz się na jakieś opcje dodatkowe.        

Jak wykorzystać półki ścienne w małym mieszkaniu? 

Małe mieszkanie nie musi być zagracone wieloma meblami. Gdy wybierzesz półki ścienne, mogą one pełnić funkcję kwietników, biblioteczki, ale i regału na ubrania czy dodatki, które chce się mieć pod ręką. Półki ścienne mogą stworzyć funkcjonalną garderobę. Gwarantują też odpowiednią ekspozycję dekoracji czy zdjęć. Jeżeli chcesz wybrać szafkę wiszącą, to sprawdź ofertę półek ściennych i dopasuj je do zamykanej szafki, tworząc strefę pracy. Półki ścienne są też świetnym uzupełnieniem strefy umywalkowej w łazience i mogą znaleźć się także w strefie prysznicowej. Wystarczy zdecydować się na modele odporne na wilgoć albo odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Półki ścienne narożne zapewnią optymalne wykorzystanie miejsca na małej przestrzeni.      

Półki ścienne – idealny wybór do minimalistycznych wnętrz 

Warto zdecydować się na półki ścienne do minimalistycznego wnętrza. Prosta forma, brak uchwytów czy zdobień idealnie współgra z taką stylistyką. Nie potrzeba wiele, by salon czy jadalnia były funkcjonalne. Poza stołem z krzesłami czy kompletem wypoczynkowym można wybrać właśnie półki ścienne i na tym poprzestać. Wolna przestrzeń sprawia, że nawet mniejsze mieszkanie wydaje się bardziej przestronne.     

Similar Posts