Porady

Odkryj wygodę i funkcjonalność systemów szuflad w Twojej kuchni

Kuchnia uważana jest za jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Powinna zachwycać nie tylko estetyką, ale też funkcjonalnością. Dziś podpowiemy Ci, jaki system szuflad sprawdzi się najlepiej w Twojej kuchni.

Jaki system szuflad do kuchni wybrać? 

Odpowiednio dobrany system szuflad zapewnia wygodę użytkowania. Trzeba tutaj pamiętać, że systemy szuflad kuchennych muszą być trwałe i niezawodne, a także odporne na odkształcenia. Muszą do tego wytrzymywać duży udźwig. W końcu w szufladach często magazynuje się nie tylko dużą ilość sztućców, ale też garnki czy talerze. Można zdecydować się na system rolkowy, a więc oparty na prowadnicach rolkowych. Tutaj zasada działania jest bardzo prosta, a mianowicie rolki przemieszczają się po szynie. Niestety prowadnice rolkowe nie posiadają domyku czy też spowalniacza. Alternatywą dla nich są bardziej niezawodne kulkowe prowadnice, czyli teleskopowe systemy szuflad kuchennych. Zapewniają one płynność działania i wytrzymują większe obciążenia. Można wybrać systemy z dodatkową opcją spowalniacza czy też wyposażone w bezdotykowe otwieranie.      

Co to jest system szuflad blum? 

Na uwagę zasługuje także system szuflad blum. W tym przypadku prowadnice są ukryte, a więc całkowicie niewidoczne. System bardzo płynnie pracuje i działa bezawaryjnie przez lata. Kolejnym atutem jest udźwig, który wynosi nawet 65 kg. Ten system zapewnia cichy domyk, ale też funkcję samodzielnego zamykania. Dla jeszcze większego komfortu użytkowania system hamowania zintegrowany jest w puszce zawiasu. System posiada jeszcze specjalnie zaprojektowany tłoczek hydrauliczny, który jest odporny na uszkodzenia.     

Jaki system szuflad warto wybrać na talerze?  

Jeżeli zastanawiacie się jaki system szuflad wybrać na talerze, to musicie pamiętać o ważnej rzecz, a mianowicie, że system szuflad kuchennych musi dobrze działać i być odporny na większe obciążenia. Na pewno dobrze sprawdzi się system blum, który jest łatwy w montażu, a do tego wszystkiego hamulce można doczepić do zawiasów bez używania narzędzi. System blum jest także odporny na uszkodzenia mechaniczne i wyróżnia go atrakcyjna cena. Alternatywą dla niego może być system gtv, który jest efektywny, jednak w razie uszkodzenia jednej części istnieje konieczność wymiany całego systemu. Jeżeli szukacie wysokiej jakości systemu szuflad, to znajdziecie go w ofercie na stronie: https://ekorex.pl/systemy-szuflad. Wybrany system może spełnić wszystkie potrzeby.    

Similar Posts