Porady

Rolety dzień noc – praktyczne rozwiązanie do Twojego wnętrza

Rolety dzień noc – praktyczne rozwiązanie do Twojego wnętrza

Rolety dzień noc cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są doskonałą alternatywą do tradycyjnych rolet materiałowych, nadają się zarówno do domów i mieszań prywatnych, jak i biur, urzędów czy kawiarni. Są nie tylko estetyczne, ale i bardzo praktyczne. Co jeszcze sprawia, że na to rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób? Jakie są zalety rolet dzień noc? Doradzamy!

Jak działają rolety dzień noc?

Rolety dzień i noc różnią się od tradycyjnych rolet, które składają się z jednego kawałka materiału. Ten rodzaj dekoracji okiennych składa się z systemu poziomych pasków. Jedna część jest transparentna, a druga przyciemniająca. Rolety poruszają się w systemie góra-dół, można ustawiać je w dowolny sposób, co pozwala na regulację dopływu światła do wnętrza. W trakcie pracy tkanina jest nawijana na wał w dwóch warstwach równoległych do siebie.

Rolety można zatrzymać w dowolnej pozycji, co pozwala na całkowite lub częściowe zasłonięcie okna. Wiele osób zastanawia się, czy rolety dzień noc dobrze zaciemniają. Tak, jest taka możliwość, wystarczy wybrać rolety w ciemnym kolorze i odpowiednio ustawić paski. Na podanej stronie można wybrać model idealny dla siebie https://familyrollo.pl/rolety/rolety-dzien-noc. Rolety typu dzień noc, tak jak i pozostałe podobne rozwiązania, chronią pomieszczenie przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, pozwalają również zasłonić się przed wzrokiem przechodniów i wścibskich sąsiadów.

Jakie zalety mają rolety dzień noc?

Skąd bierze się tak duża popularność tego typu rolet? Rozwiązanie to ma wiele zalet, dlatego w wielu domach zastępuje rolety tradycyjne, plisy czy żaluzje. Roleta dzień noc jest uniwersalna, nadaje się do różnych pomieszczeń, m.in. salonu, kuchni, łazienki, pokoju dziecięcego. Sprawdzi się w biurze i gabinecie, gdzie pozwoli na odpowiednią regulację światła. Osłony okienne występuję w różnych kolorach, dlatego można je dopasować do aranżacji pomieszczenia i pozostałego wyposażenia. Duży wybór rolet dzień noc na wymiar znajdziesz tutaj: familyrollo.pl.

Rolety dzień noc doskonale wyglądają w różnych stylach dekoracyjnych np. nowoczesnym, klasycznym czy skandynawskim. Poniżej przedstawiamy ich główne zalety.

  • Kontrola dopływu naturalnego światła – dzięki roletom można kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Ustawienie jest proste, wystarczy zmienić pozycję pasków, a w pomieszczeniu zapanuje mrok lub pokój rozświetlą promienie słoneczne.

  • Oszczędność energii – to ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ rolety pozwalają utrzymać optymalną temperaturę, zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia latem. Dzięki nim można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i klimatyzacji, a także chronić środowisko.

  • Estetyka – rolety dzień noc są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju wnętrza.

  • Prywatność – przezroczyste i nieprzezroczyste paski umożliwiają regulowanie poziomu prywatności w pomieszczeniu.

  • Trwałość – rolety dzień noc są trwałe i odporne na uszkodzenia.

  • Uniwersalność – sprawdzą się w każdym wnętrzu i stylu, zarówno w domach, jak i biurach. Można je zamontować w oknach z dużymi przeszkleniami.

  • Łatwość obsługi i montażu – można kupić modele gotowe lub zamówić na wymiar. Łatwa regulacja pozwala na dostosowanie ich do potrzeb i upodobań użytkowników.

  • Duży wybór modeli – można wybrać rolety zaciemniające, rolety dzień noc wolnowiszące, mini rolety dzień i noc oraz rolety dzień i noc w kasecie. Nadają się montażu na suficie, na ścianie lub na ramie okna.

Jeżeli chcesz poznać inne ozdoby okienne, sprawdź ranking rolet wewnętrznych 2023: https://familyrollo.pl/blog/ranking-rolet-wewnetrznych-2023-top-7-najlepszych-modeli.

W roletach dzień noc można znaleźć połączenie funkcjonalności, estetyki, trwałości, prywatności i oszczędności energii. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka praktycznej i nowoczesnej ozdoby okiennej do swojego domu.

 

 

Similar Posts