Dekoracje

Włoskie płytki – jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz?

Wykończenie mieszkania to nie tylko kwestia doboru mebli czy pomalowania ścian na odpowiedni kolor. Wiele musimy zrobić także w zakresie podłóg oraz innych niż farba elementów na ścianę. Jeżeli zależy nam na elegancji, ciekawym i atrakcyjnym wyglądzie oraz dużej wytrzymałości, zamiast klasycznej glazury i terakoty warto wybrać włoskie płytki. Co takiego one w sobie mają, że dobrze jest przyjrzeć im się bliżej?

 

1. Dlaczego włoskie płytki są tak popularne?

2. Gdzie można zastosować włoskie płytki?

3. Czy warto zdecydować się na włoskie płytki?

 

Dlaczego włoskie płytki są tak popularne?

Nie ulega wątpliwości, że włoskie płytki są w wielu miejscach synonimem dobrego gustu. Posiadają niezliczone ilości wzorów i motywów o bardzo charakterystycznej formie, które pozwalają nam odróżnić je na pierwszy rzut oka. Dodatkowo płytki te są wykonywane z ceramiki, w starannie zaprojektowanym i dopracowanym procesie produkcyjnym, dzięki czemu stają się wytrzymałe i odporne na wiele czynników zewnętrznych. Będzie je nam trudno rozbić, ułamać czy zarysować, co sprawia, że inwestycja w taką podłogę czy wyłożenie ścian jest projektem przeznaczonym na wiele lat użytkowania. Wiele ciekawych propozycji i wzorów płytek znajdziesz na: https://www.salonyhoff.pl/wloskie-plytki/.

 

Gdzie można zastosować włoskie płytki?

Co do zasady włoskie płytki możemy położyć wszędzie, zarówno w formie glazury, jak i terakoty. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach funkcjonalnych, jak kuchnia czy łazienka – musimy tylko pamiętać o wyborze modelu o odpowiednich parametrach. Poza tak oczywistymi miejscami płytki włoskie, jeżeli zdecydujemy się na efektowny wzór, mogą stanowić świetne dopełnienie salonu, gabinetu czy przyozdobić korytarzyk w naszym domu. Co do ich zastosowania nie ma tak naprawdę żadnych zastrzeżeń i wyłączeń – ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia i fantazja.

 

Czy warto zdecydować się na włoskie płytki?

Jeżeli lubimy taki południowy styl, a jednocześnie zależy nam na zainwestowaniu w trwały materiał, który nie będzie wymagał remontu po kilku latach mieszkania, to włoskie płytki są jak najbardziej dla nas. Ponieważ mamy do wyboru zarówno bardzo intensywne w barwach i strukturze wzory, jak i stonowane, jednolite płytki, jest to materiał nadający się do uzupełnienia praktycznie każdego stylu aranżacji wnętrz. Decydując się na włoskie płytki wprawdzie więcej zapłacimy za nie jednorazowo, jednak otrzymamy niepowtarzalną kompozycję na ścianach lub podłodze, z jednoczesną gwarancją na to, że posłuży nam ona przez długi czas.

Similar Posts