Porady

Karafki – idealne naczynia do eleganckiego podawania mocnych alkoholi

Karafki - idealne naczynia do eleganckiego podawania mocnych alkoholi

Niewiele osób może zdawać sobie sprawę, jak podawać mocne alkohole w postaci wódki, brandy, whisky lub koniaku, aby można było powiedzieć, że zostały zaserwowane w elegancki sposób. Wyłącznie wtedy będzie możliwe nie tylko delektowanie się samym trunkiem, ale co ważniejsze cieszenie się jego zaletami.

W eleganckim serwowaniu mocnych alkoholi chodzi nie tylko o to, aby trunki zostały podane we właściwych kieliszkach lub szklankach, ale także by naczynia, do których je przelano, były odpowiednio dopasowane. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku takich alkoholi jak brandy, whisky, koniak, a nawet wódka mogą okazać się karafki, które występują w różnych kształtach i pojemnościach. Zazwyczaj wykonywane są z białego, przezroczystego szkła, dzięki czemu ich zawartość jest dobrze widoczna.

Czym jest karafka?

Karafka to najczęściej naczynie szklane lub kryształowe, które może różnić się zarówno pod względem kształtu, pojemności, jak i ogólnego wyglądu/designu zależnego od ich przeznaczenia. Tego typu produkt charakteryzuje się wąską szyjką, która jest zamykana/zatykana przy pomocy niekiedy bardzo ozdobnego i wyszukanego korka. Jest doskonałym sposobem na ładne podanie i zaprezentowanie trunku, który z powodzeniem w tej formie można postawić na stole podczas przyjmowania gości. Dzięki szczelnemu zamknięciu karafki pozwalają także na przechowywanie mocnych napojów alkoholowych bez obaw utraty przez nich aromatu, smaku lub zwietrzenia.

Dlaczego odpowiednie szkło ma takie znaczenie?

Dobór właściwego szkła do mocnych alkoholów niesie za sobą wiele zalet, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z naczyniem wykonanym z wysokiej jakości szkła o ciekawym designie, które z pewnością będzie piękną ozdobą stołu. Chcąc podkreślić wyjątkowość chwili, warto, jest sięgać po komplety, które zawierają zarówno karafkę, jak i kieliszki lub szklanki o tym samym wzornictwie. Goście z pewnością docenią ten gest gospodarza i będą czuli się zaszczyceni, że mogą wraz z nim celebrować ważne wydarzenia z jego życia.

Jak wybrać właściwą karafkę?

Przede wszystkim podczas podejmowania decyzji o wyborze odpowiedniej karafki, powinniśmy wiedzieć, do jakiego rodzaju alkoholu chcemy zakupić wspomniane naczynie. W przypadku mocnych trunków doskonale sprawdzają się karafki w kształcie prostopadłościanów z grubą, kwadratową podstawą, które bardzo często są pięknie zdobione ciekawymi szlifami. W zależności od modelu mogą być to proste naczynia o obłym kształcie bądź nieco bardziej nowoczesne o nieregularnych konturach. Gdy już uwzględnimy rodzaj alkoholu podczas wybierania odpowiedniej karafki, warto wziąć pod uwagę m.in.:

  • nasze indywidualne gusta;

  • pojemność naczynia;

  • komplet posiadanych kieliszków lub szklanek by karafka za bardzo nie odbiegała od nich pod względem wzorniczym.

Sklepem o szerokiej ofercie omawianych naczyń, jest Recucina.

Similar Posts