Porady

Mieszkanie w stylu hampton – jak je urządzić?

Mieszkanie w stylu hampton – jak je urządzić?

Jedną z podstawowych cech stylu hampton są oczywiście cudowne, morskie kolory. Mieszkania w tym stylu cechują się nie tylko funkcjonalnością oraz komfortem, to także – albo i przede wszystkim – przytulny klimat, nastrojowa atmosfera oraz rodzinność w najczystszym tego słowa znaczeniu. Klasa oraz wyczucie stylu są kolejnymi cechami charakterystycznymi dla stylu hampton. Kluczowe słowo to jednak luksus, ale taki znacznie odbiegający od przepychu. Świetnie sprawdzi się nie tylko w przypadku nadmorskich domków, ale również mieszkań w centrum miasta. Nazwa ma swoje pochodzenie od miasta, które leży w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej w stanie Wirginia. Znajduje się ono nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego i to właśnie temu zawdzięcza swoją morską kolorystykę. Jak urządzić mieszkanie według jego zasad?

Styl hampton i jego podstawy

Istnieją pewne niezbędne elementy, o których powinno się pamiętać, jeśli chce się urządzić swoje mieszkanie z rynku pierwotnego Warszawa właśnie w stylu hampton. Warto zacząć tutaj od kolorystyki, powinna być ona przede wszystkim jasna. Dobrym rozwiązaniem będą odcienie bieli oraz beżu, nie sposób nie wspomnieć również o morskich odcieniach, które powinny zdobić dodatki. Granat oraz turkus będą idealnymi opcjami. Poza nimi koral, granit oraz czerwień mogą się okazać być naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Decydując się na nie, powinieneś pamiętać o tym, że powinny to być przede wszystkim pojedyncze dodatki, dzięki którym pomieszczenie będzie mogło nabrać charakteru. W stylu hampton niezbędnym elementem okazuje się być żyrandol. Formy mebli powinny być jak najbardziej proste. Nie wszystko musi być do siebie idealnie dopasowane.

Salon jako centrum mieszkania

Nie da się zaprzeczyć temu, że najważniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu w przypadku stylu hampton jest oczywiście salon. Niezwykle istotnym jest, aby był on przestrzenny, wręcz stworzony do wypoczynku. Powinno się w nim znaleźć miejsce dla calutkiej rodziny. Elementem, który jest niemalże niezbędny okazuje się być zabudowa meblowa, na której można położyć ogrom książek, a także najcenniejsze pamiątki rodzinne. Nie można również zapomnieć o ogromnej kanapie, wykonanej z najlepszej jakości materiałów, na której zmieszczą się wszyscy bliscy. Dobrym pomysłem jest ozdobienie jej dużą ilością poduszek w morskich odcieniach. Dodatkowo, dobrze jest postawić na elementy, które nadadzą pomieszczeniu przytulności. Świece oraz świeże kwiaty sprawdzą się idealnie. Metalowy bądź kryształowy żyrandol sprawdzą się naprawdę genialnie!

Odmiana stylu hampton – new hampton

Jeśli nie jesteś przekonany do tego, że styl hampton jest dla Ciebie odpowiedni, warto przyjrzeć się jednej z jego odmian, a mianowicie new hampton. Powstał on na skutek eksperymentowania tym inspirowanym nadmorskimi posiadłościami stylem. Czym więc się one od siebie różnią? Po pierwsze, nowa odmiana jest znacznie bardziej nowoczesna. Paleta kolorystyczna jest rozszerzona, co zdecydowanie stanowi ogromny atut. Dodatkowo można w tym przypadku wybrać złoto, brąz, a także lawendę. Jeśli chodzi o meble, te wiktoriańskie i luksusowe mogą zostać wymienione na geometryczne, a samo drewno może zostać zastąpione metalem.

Similar Posts