Porady

Największe zalety przenośnych klimatyzatorów

Klimatyzatory to najlepszy sposób na ochłodzenie się w upalne dni. Mimo, że najwięcej można ich spotkać w południowym klimacie, w Polsce także stają się coraz popularniejsze. Nic w tym dziwnego. Coraz wyższe temperatury latem, skłaniają do tego, aby szukać pomocnych rozwiązań. Decydując się na zakup klimatyzatora, stajemy przed dylematem, jaki typ wybrać. Przenośny, czy stacjonarny? Dziś skupimy się na zaletach tego pierwszego.

Klimatyzator przenośny – dlaczego warto?

Jak wskazuje sama nazwa, klimatyzatory przenośne to urządzenia mobilne. W porównaniu do tradycyjnej klimatyzacji stacjonarnej, nie potrzebują one specjalistycznej instalacji. Mobilny klimatyzator wymaga jedynie wyprowadzenia rury harmonijkowej na zewnątrz budynku. W ten sposób odprowadzany jest nadmiar ciepła z pomieszczenia. Zastanawiasz się nad zakupem takiego urządzenia? Planujesz odwiedzić w najbliższym czasie sklep z klimatyzacją? Poznaj więc zalety klimatyzacji przenośnej.

  1. Prosty montaż

Można nawet powiedzieć, że klimatyzatory przenośne nie wymagają montażu. Jedyna czynność, która trzeba wykonać to wyjęcie na zewnątrz elastycznej rury. Jej zadaniem jest odprowadzenie z pomieszczenia gorącego powietrza. Można wyprowadzić ją nawet przez otwarte okno lub drzwi balkonowe. Nie ma więc konieczności wykonywania żadnych otworów w ścianach. Nie trzeba też wzywać profesjonalnej ekipy montażowej.

  1. Mobilność

Klimatyzatory przenośne z łatwością można ustawiać w dowolnym pomieszczeniu. Większość z nich posiada kółka, więc urządzenia nie trzeba dźwigać. W razie przeprowadzki również bez problemu można taki klimatyzator zabrać ze sobą.

  1. Wielofunkcyjność

Urządzenia dostępne w sklepach z klimatyzacją mogą mieć więcej funkcji niż tylko chłodzenie. Możemy wybrać taki klimatyzator, który ogrzeje powietrze, będzie je wentylował oraz osuszał. To duża zaleta – kilka urządzeń w jednym.

  1. Przystępna cena

W porównaniu z tradycyjną klimatyzacją stacjonarną, klimatyzatory przenośne mają atrakcyjną cenę. Ich koszt to około 2-3 tysiące złotych, w zależności od modelu. Do tego urządzenie mobilne nie musi być tak często serwisowane i czyszczone, jak klimatyzator stacjonarny. To również pozwoli na oszczędność. 

  1. Niewielkie rozmiary

Klimatyzator przenośny nie jest zajmuje dużo miejsca, co zdecydowanie wpływa na jego plus. Bez problemu możemy go więc postawić nawet w niewielkim mieszkaniu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zarówno klimatyzatory przenośne, jak i stacjonarne, mają swoje zalety i wady. Urządzenie mobilne sprawdzi się, gdy szukamy niedrogiego i skutecznego sposobu na ochłodzenie pomieszczenia. Ponadto, już od dnia zakupu możemy się cieszyć przyjemną temperaturą. Bez skomplikowanego montażu, czy serwisu urządzenia. Docenią je osoby, które z różnych przyczyn nie mogą zainstalować klimatyzacji stacjonarnej. Idealnie sprawdzą się chociażby w wynajmowanym mieszkaniu. Zazwyczaj samowolnie nie możemy zamontować tam klimatyzacji. W niektórych budynkach montaż klimatyzacji stacjonarnej bywa skomplikowany i czasochłonny. Wymaga na przykład zgody innych mieszkańców. Jeśli chcemy posiadać klimatyzację szybko i bezproblemowo, warto rozważyć urządzenie przenośne.

Similar Posts