Porady

Szeregówki Wrocław. 5 sposobów na tani dom.

Szeregówki Wrocław. 5 sposobów na tani dom.

Kilka minut, które poświęcisz na przeczytanie tego artykułu, może zrobić wielką różnicę. Stosując poniższe rady, możesz oszczędzić w perspektywie kolejnych lat setki tysięcy złotych. Oszczędności poczynisz bowiem nie tylko w chwili zakupu. Możesz również wyraźnie zmniejszyć koszty utrzymania budynku. W ten sposób zostawisz w swojej kieszeni zdecydowanie więcej gotówki na bieżące potrzeby, realizację kolejnych planów czy rozwój zawodowy lub osobisty.

Dlatego cokolwiek teraz robisz, odłóż to na chwilę. Będzie szybko i konkretnie, bez zbędnych ozdobników.

Kup szeregówki Wrocław. Ciesz się niższymi kosztami ogrzewania.

Domy w zabudowie szeregowej mają tylko dwie ściany zewnętrzne, nie licząc skrajnych segmentów. Już samo to sprawia, że koszty ogrzewania są znacznie mniejsze niż w przypadku budynków wolnostojących. Kupując szeregówkę, oszczędzasz nawet kilka tysięcy rocznie. Zaletą domu szeregowego jest również niższa cena zakupu, jeśli porównać oferty z domami jednorodzinnymi w tej samej lokalizacji.

Wyprowadź się pod miasto. Niższe ceny nieruchomości niż w ścisłym Wrocławiu.

Kolejną metodą na ograniczenie początkowej ceny jest wyprowadzka pod miasto. Oprócz tego zbijasz w ten sposób kwoty, jakie wydasz w przyszłości na własne zdrowie. Smog we Wrocławiu ma ogromny wpływ na Twój organizm. Publiczna służba zdrowia to długi czas oczekiwania na wizytę. Co gorsza, gdy czekasz, Twój stan zdrowia się pogarsza. Możesz oczywiście skorzystać z opieki prywatnej. Powiedz jednak, na co wolisz wydać pieniądze – na leki czy na rozrywkę?

Na zdrowiu nie warto oszczędzać, ponieważ zawsze są to oszczędności wyłącznie pozorne. Mając naturę w najbliższej okolicy swojej szeregówki pod Wrocławiem, dbasz o swoje płuca, a przy odrobinie samozaparcia chętniej zadbasz również o kondycję. Pamiętaj jedynie, by wybrać inwestycję zlokalizowaną dość blisko miasta. Utrzymanie zdrowego balansu między pracą a życiem osobistym wymaga ograniczenia czasu dojazdu do pracy maksymalnie do 30 minut.

Kupując dom szeregowy postaw na nowoczesne technologie. 

Myślisz, że kupując dom do remontu robisz dobry interes? Niestety nie. Wymiana instalacji może Cię naprawdę słono kosztować. Zdecydowanie lepiej jest wybrać nieruchomość w stanie deweloperskim. To jednak nie wszystko, co możesz zrobić.

Rekuperacja i pompa ciepła mogą zmniejszyć koszty ogrzewania w szeregówce pod Wrocławiem do kwot niemal niezauważalnych. A przy tym zapewnią Ci czyste, filtrowane powietrze we własnym domu. Instalacje fotowoltaiczne pozytywnie wpłyną z kolei na Twoje rachunki za prąd. Dodaj do tego ogrzewanie podłogowe, które nie dość, że jest estetyczne, to do tego tańsze w utrzymaniu niż tradycyjne systemy. W efekcie będziesz mieć niskie opłaty miesięczne, a Twoje oszczędności będą kumulować się z każdym kolejnym rokiem.

Inwestycja w nadmiarowy metraż jest nieopłacalna.

Powiedz, czy naprawdę potrzebujesz wielkiego domu o powierzchni 250 m2? W 2021 roku nikt już chyba nie wierzy w domy wielopokoleniowe. Takie inwestycje kończą się zazwyczaj sromotną porażką, gdy dzieci dorosną i szukają własnego miejsca na Ziemi. Również rodzinni seniorowie coraz częściej utrzymują aktywność do późnej starości i wcale nie spieszy im się do zamieszkania z własnym potomstwem ponownie.

Z tego względu najlepiej sprawdzają się domy o powierzchni około 100 m2. Można również znaleźć domy nieco mniejsze, jednak doskonale rozplanowane. Na 85 m2 może się zmieścić spory salon, osobna kuchnia, łazienka i wiatrołap na parterze. Na piętrze da się tu zaś zaplanować trzy sypialnie i dużą łazienkę rodzinną. 

Jeśli marzy Ci się dodatkowy pokój, wybierz lokal o minimalnie większym metrażu. Cały czas pamiętaj jednak o jednym. Szeregówki pod Wrocławiem o powierzchni zbliżonej do 100 m2 nie tylko są rozsądnym kompromisem między przestrzenią a ceną. Liczy się również to, że zdecydowanie łatwiej będzie je sprzedać w przyszłości.

Wybierz niewielki ogród. Liczy się lokalizacja blisko natury.

Pomyśl. Jeżeli z Twojego nowego domu roztacza się piękny widok, a niedaleko są zielone tereny spacerowe, to po co Ci duży ogród? Nie tylko płacisz wtedy więcej za działkę. Będziesz również każdego miesiąca przelewać pieniądze w błoto, podlewając swoje rośliny. 

Podobnie możesz podejść do garażu. Naprawdę go potrzebujesz? Miejsce parkingowe zlokalizowane przy drzwiach wejściowych do Twojego domu nie będzie wystarczające? Własny garaż kosztuje dość sporo. Być może znajdziesz lepsze zastosowanie dla kilkudziesięciu tysięcy złotych, które w ten sposób oszczędzisz.

Osiedle Zielone Południe Radomierzyce. Zobacz, jak może wyglądać Twoje nowe życie.

Możesz po prostu skorzystać z tych rad i szukać dalej. Istnieje jednak inwestycja, którą zaprojektowano właśnie dla ludzi oszczędnych, stosując wszystkie powyższe wskazówki w praktyce. 

Mowa o budowanym przez jednego z wrocławskich deweloperów osiedlu szeregówek pod Wrocławiem. Inwestycja nosi nazwę Zielone Południe na cześć Zielonego Klinu Południa Wrocławia znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie. Są to atrakcyjne przyrodniczo tereny rekreacyjne, na których w przyszłości może powstać ogromny park. Sprawdź tę propozycję koniecznie, by wiedzieć, jak wiele możesz zyskać w cenie znacznie mniejszego mieszkania w centrum aglomeracji.

Similar Posts