Porady

Nogi do mebli – 10 wskazówek, jak odpowiednio wybrać nogi i nóżki?

Nogi do mebli - 10 wskazówek, jak odpowiednio wybrać nogi i nóżki?

Ciekawą i inspirującą metamorfozę pomieszczenia można przeprowadzić niewielkim kosztem, przy odrobinie zaangażowania. Wystarczy kreatywność, a także pomysł na interesujący design. Wykorzystując dodatki oraz funkcjonalne akcesoria, można odmienić wnętrza i meble. Nie trzeba decydować się na angażujący remont. Niewątpliwie, jednym z nadal niedocenianych, dekoracyjnych dodatków są nogi do mebli. Poniżej przedstawiamy kilka inspirujących wskazówek, jak odpowiednio wybrać nogi oraz nóżki do mebli, jak również, czym się kierować przy wyborze. Zapraszamy do przeczytania artykułu.

W jakich meblach można zamontować nogi i nóżki?

Podpórki, nogi oraz nóżki można wymienić między innymi w meblach do jadalni, na przykład w stołach. Bardzo często wykorzystuje się je jako element użytkowy i dekoracyjny w fotelach umieszczanych w salonach lub gabinetach. Co więcej, nogi i nóżki do mebli, idealnie komponują się z komodami, biurkami, stolikami kawowymi, a także meblami typowo kuchennymi. Te drobne akcesoria pozwolą Ci szybko i skutecznie przeprowadzić metamorfozę pomieszczenia!

Jak odpowiednio wybrać nogi i nóżki do mebli? Poznaj 10 wskazówek

Poniżej przedstawiamy 10 przydatnych wskazówek, na jakie warto zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiednich nóżek, a także nóg do mebli.

  1. Materiał – nóżki powinny zostać wykonane z trwałego materiału, który wytrzyma nacisk mebla. Można zdecydować się głównie na nóżki ze stali, aluminium, jak również na te wykonane z tworzyw sztucznych.
  2. Wymiary – nóżki powinny być dopasowane do rodzaju mebla. W niektórych produktach można regulować też wysokość, co ułatwia dostosowanie mebla do indywidualnych potrzeb.
  3. Formy, rodzaje – nóżki oraz nogi do mebli są zwykle prostokątne, z zaostrzonymi krawędziami. Można również nabyć nóżki w formie kółka automatycznego z hamulcem. Popularne są także nogi kwadratowe do stolików kawowych, czy typowe nogi metalowe do mebli industrialnych.
  4. Montaż – decydując się na zakup nóg do mebli, warto zwrócić uwagę na rodzaj montażu. Najczęściej nóżki montuje się przy pomocy specjalnych śrub.
  5. Akcesoria do nóg meblowych – w niektórych przypadkach przydadzą się również akcesoria do nóżek, na przykład klipy do cokołów, czy klipy do nóżki kuchennej. Warto również zwrócić uwagę na ograniczniki, które będą ochraniać podłogę przed zarysowaniami.
  6. Mocowanie – nóżki mocuje się bezpośrednio do mebla.
  7. Rodzaje kół – w niektórych przypadkach sprawdzają się nóżki, będące zestawami kołowymi, które można z łatwością przesuwać. Popularne są produkty z hamulcami do unieruchomienia.
  8. Poziomowanie nóżek – warto również zwrócić uwagę na poziomowanie, dzięki czemu można ustawić minimalną lub maksymalną wysokość. Tego typu nogi sprawdzają się przede wszystkim do stołów.
  9. Wymiary kół – nóżka w formie koła musi zostać dopasowana do wymiarów mebla. Do nieco mniejszych foteli przydadzą się, na przykład nóżki kołowe z hamulcem o mniejszej średnicy.
  10. Design – oferta sklepów, w których dostępne są nóżki i nogi do mebli, jest zwykle bardzo szeroka. Warto wybrać takie części, które świetnie będą współgrać z meblem oraz wystrojem.

Nogi do mebli – gdzie kupić?

Decydując się na zakup odpowiednich nóżek oraz nóg do mebli, warto postawić na produkty sprawdzone wykonane z wysokojakościowych materiałów, które spełniają powyższe kryteria. Proponujemy Ci zatem zakupy w sklepie Grass Hopper, gdzie znajdziesz dobrze oraz kunsztownie wykonane nogi do mebli. Wykorzystując je, niewielkim kosztem urozmaicisz swoją przestrzeń nie tylko w salonie, ale również w jadalni sypialni, czy gabinecie. Dzięki nim meble staną się o wiele bardziej stylowe i funkcjonalne.

Chcąc kupić nogi lub nóżki do mebli, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim muszą one być odpowiednio dobrane do rodzaju mebla tak, aby wytrzymały jego nacisk. Powinny zostać zatem wykonane z trwałych materiałów, a także mieć stabilne mocowanie, ułatwiające montaż. Szukając stylowych i funkcjonalnych nóżek do mebli, warto skorzystać z oferty Grass Hopper, gdzie znajdziesz odpowiednie produkty, spełniające Twoje potrzeby.

Similar Posts