Porady

Szafa przesuwna na poddaszu: dlaczego warto?

Szafa przesuwna na poddaszu: dlaczego warto?

Najwyższa kondygnacja domu, według niektórych, ma trudno ustawny kąt. Sprawy nie ułatwiają skosy. Ciężej odpowiednio dopasować tam zestaw szaf i innych mebli. Z drugiej strony, to świetna przestrzeń do zaaranżowania sypialni z oknem dachowym i widokiem na gwiazdy. Albo gabinetu ze świetlikiem! Ciekawie może też tam wyglądać pokój starszego dziecka. Dlaczego to właśnie szafy przesuwne znakomicie nadają się na poddasze? Sprawdź!

Zagospodaruj skosy szafą na wymiar

Pomieszczenie na poddaszu zazwyczaj wymaga szczególnego podejścia aranżacyjnego. Są tam bowiem skośne wnęki, niekoniecznie łatwe do zagospodarowania. Sklepowe, już gotowe propozycje nie sprawdzą się więc, jeśli chodzi o meble. Tutaj potrzeba rozwiązania skrojonego precyzyjnie na wymiar. Szafa przesuwna wkomponowana pod skos stanie się świetnym uzupełnieniem całego wyposażenia.

Decydując się na to rozwiązanie, warto korzystać z wiedzy sprawdzonych specjalistów. Pomiary, wykonanie samego mebla, a wreszcie montaż – wszystko to musi być dopracowane w najmniejszym calu. Komandor.pl oferuje tego typu usługi od lat. Zamawiając szafę przesuwną, masz pewność, że mebel będzie idealnie wpasowany w swe miejsce docelowe.

Korzystaj wygodnie z nowego mebla

By móc w pełni docenić walory szafy przesuwnej na poddaszu, trzeba przemyśleć układ pozostałych mebli względem niej. W przypadku drzwi jeżdżących w szynach, przestrzeń naprzeciwko nie musi być tak duża, jak dla skrzydeł uchylnych. Warto jednak zostawić sobie odpowiednie miejsce na wygodne sięganie do półek i wieszaków.

Osobna kwestia to rozplanowanie rozmieszczenia zawartości. Strefa w samym kącie, tuż pod skosem, to przestrzeń, do której trzeba będzie się schylić. Dla ułatwienia sobie życia warto więc schować tam te przedmioty, po które nie sięga się każdego dnia, np.:

  • sezonowe ozdoby,
  • rzadziej czytane książki,
  • sporadycznie noszone ubrania,
  • zapasowe komplety pościeli dla gości.

Ozdoba sypialni, gabinetu lub pokoju dziecka

Ten mebel to oczywiście niezwykle funkcjonalny element wyposażenia. Jednocześnie może on stać się kluczowym akcentem wizualnym pomieszczenia – narzucającym styl i będącym głównym jego trzonem.

Miłośnikom minimalistycznych, eleganckich aranżacji polecamy białą szafę przesuwną z błyszczącymi frontami. Taki mebel nada się do uporządkowanej, sprzyjającej wypoczynkowi sypialni. Stonowana szafa przyda się również w gabinecie. Jej wersja w kolorze jasnego drewna sprawdzi się w aranżacji scandi, a ciemnego – w luksusowym glamour. Przeszklenia i lustra na froncie wpasują się natomiast w styl industrialny.

Pokój dziecka to miejsce, gdzie meble trzeba dostosować do wzrostu i gustu użytkownika. Potrzebna jest odpowiednia liczba schowków – sprytnych systemów porządkowania pokoju. Nie bez znaczenia jest też bezpieczeństwo przesuwnych drzwi. Mechanizm z hamulcem, spowalniający domykanie drzwi, na pewno się przyda. A na froncie może znaleźć się grafika z ulubionej animacji dziecka, fotografia piłkarza bądź zdjęcie zwierzaka.

Skośna szafa przesuwna, wykonana na wymiar, pozwoli łatwiej zagospodarować poddasze. Nie tylko wypełni trudno ustawną wnękę, lecz także stanie się nowoczesną ozdobą pomieszczenia. Już dziś zorientuj się, jakie rozwiązania w tym zakresie są dostępne. Komandor umożliwia Ci także samodzielne zaprojektowanie mebla. Spróbuj!

Similar Posts