Porady

Płytki w łazience w stylu retro

Płytki w łazience w stylu retro

Dzisiaj producenci poszczególnych elementów wykończenia łazienkowej przestrzeni oferują inwestorom tak dużo rozmaitych rozwiązań, że bez problemu można stworzyć takie wnętrze wedle własnych upodobań, gustu czy zamierzonego stylu aranżacji. Od wielu sezonów w łazienkach króluje klimat retro, który dosyć sterylne pomieszczenia zmienia w przytulne, idealne do relaksacji salony kąpielowe. Sprawdź, jakie płytki łazienkowe sprawdzają się najlepiej, jeśli i Ty zamierzasz wykończyć łazienkę właśnie w stylu z dawnych lat.

Płytki jako element dekoracyjny łazienki 

Nie ma wątpliwości, że łazienka w stylu retro jest przepełniona wzorami, detalami i dekorami, które wszystkie razem tworzą spójną całość. Aby jednak nadmiar różnych elementów nie stworzył zbytniego kiczu, należy dobierać je ze szczególną uwagą. 

Jeśli chcesz urządzić łazienkę w stylu retro, najlepsze będą płytki heksagonalne o kształcie plastra miodu, typowa mozaika albo kafle typu cegiełka. Możesz postawić też na płytki drewnopodobne albo klasyczne płytki o wymiarach niewielkich kwadratów. 

Znaczenie ma również wzornictwo. Na podłodze pięknie prezentuje się klasyczna szachownica, w standardowej odsłonie postaw na płytki białe. Możesz też wybrać płytki w modnej ostatnio butelkowej zieleni czy granatowe. 

Pamiętaj jednak, że płytki nie są jedynym elementem, na jaki musisz zwracać uwagę przy wykańczaniu łazienki. Znaczenie mają również meble łazienkowe i armatura. Dobrze sprawdzają się te w kolorze białym, pięknie prezentować się będzie wanna wolnostojąca i dodatki z naturalnego (dobrze zaimpregnowanego) drewna. 

Płytki – aspekty praktyczne, na które warto zwracać uwagę 

Bez względu na design łazienkowej przestrzeni, łazienka musi być dostosowana do wyjątkowych warunków, jakie panują w takim wnętrzu. Wybierając płytki, patrz na ich jakość. Muszą być odporne na ciężar, zarysowania, pękanie, działanie wody, wilgoci i wysokich temperatur. Powinny być antypoślizgowe oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki temu nie będzie konieczności wykonywania gruntownego remontu przez wiele lat. Zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę, jak duża jest to inwestycja finansowa. 

Wszelkie elementy wykończenia łazienki wybieraj od renomowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Nabywaj wyposażenie atestowane, z certyfikatem i gwarancją. Decyduj się tylko na produkty pierwszej klasy jakości, zrezygnuj ze specjalnych promocji czy drugiego gatunku wyrobów. 

Łazienka ma być przede wszystkim praktyczna i funkcjonalna, a dopiero później uwzględniaj jej design. Ma być komfortowa w użytkowaniu, sterylna, raczej minimalistyczna. Dbając jednak o jej detale, łatwo możesz nadać jej pożądany styl. Połącz klasykę i uniwersalne rozwiązania z tymi, które są oryginalne i typowe dla danego klimatu. Styl retro sprawdzi się doskonale, ale nie przesadź z mnogością ozdób. Najlepiej, jeśli łazienkowe wnętrze będzie spójne z innymi pomieszczeniami w całym mieszkaniu.

Similar Posts