Porady

Praca spawacz za granicą – jakie perspektywy czekają na specjalistów z tej branży ?

Praca spawacz za granicą - jakie perspektywy czekają na specjalistów z tej branży ?

Szukasz pracy? Chcesz wyjechać za granicę? Posiadasz wykształcenie i doświadczenie spawacza? Jeśli zamierzasz się przeprowadzić i zostać w innym państwie na dłużej – z pewnością interesuje Cię możliwość rozwoju zawodowego. Gdzie najłatwiej znaleźć pracę i jakie perspektywy mogą Cię spotkać w wymarzonym państwie? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach, jakie na Ciebie czekają – koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem!

Praca spawacz za granicą – gdzie znajdziesz pracę?

Praca dla spawacza dostępna jest w różnych częściach świata. Jednym z najlepszych (i jednocześnie najbardziej popularnym) kierunkiem wyjazdów dla Polaków są Niemcy. Dlaczego akurat to państwo? Powodów jest kilka!

Praca spawacz za granicą – zalety wyjazdu

1. Mała odległość – praca dla spawaczy Niemcy

Wyjeżdżając za granicę, często nie znasz otoczenia ani ludzi. Możesz poczuć się obco. Niemcy są krajem sąsiadującym z Polską, co oznacza, że nie dzieli Cię zbyt duża odległość do domu. W każdym momencie możesz poprosić o urlop i wrócić na jakiś czas do ojczyzny. Jeśli nie będziesz się czuł komfortowo za granicą – taka opcja zawsze pocieszy i zmotywuje. 

2. Znany język – spawacz za granicą

W obcym państwie musisz się dogadać w ich języku. Na szczęście dla Ciebie – język niemiecki jest zazwyczaj uczony w szkołach, więc prawdopodobnie znasz przynajmniej podstawy. Dużo łatwiej będzie Ci się porozumieć, jeśli umiesz przynajmniej parę słów. 

3. Dobre wynagrodzenie – spawacz zagranica

Niemieckie firmy płacą swoim pracownikom dość dobrze. Jeśli zamierzasz się przeprowadzić i zamieszkać tam na stałe – z pewnością ta kwota wystarczy Ci aby godnie żyć. Masz w planach dorobić sobie przez jakiś czas, a następnie wrócić do Polski? Opłaci Ci się to jeszcze bardziej! Po przeliczeniu waluty taki wyjazd okaże się bardzo dobrym pomysłem. 

4. Wielu Polaków – praca spawacz zagranica

Niemcy są częstym kierunkiem emigracji Polaków. Skoro część rodaków już się przeprowadziła – nie musisz się aż tak obawiać. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotkasz na miejscu kogoś, kto także potrafi się posługiwać językiem polskim. Taka odmiana z pewnością poprawi Ci humor, a obcowanie z rodakami pomoże Ci się zaaklimatyzować.

5. Brak trudności ze znalezieniem pracy – spawacz praca Niemcy

W Niemczech często poszukiwani są specjaliści z branży budowlanej. Polacy chętnie wyjeżdżają tam do pracy, więc jako spawacz z pewnością także znajdziesz odpowiednie zatrudnienie. Ofert nie brakuje, wystarczy tylko odpowiednio poszukać!

Spawacz za granicą Inserv

Praca spawacz za granicą – jakie masz możliwości wyjazdu?

Postanowiłeś wyjechać za granicę do pracy i jedyne, co Ci pozostaje, to kwestia organizacji wyjazdu? Możesz przygotować wszystko na własną rękę, jednak jest to czasochłonny proces, który wymaga dużo rozwagi. O wiele łatwiej jest zwrócić się o pomoc do firmy, która zapewnia zatrudnienie w Niemczech, a przy tym działa na terenie Polski. Taką działalność prowadzi między innymi InServ.

Praca spawacz za granicą – jakie perspektywy na Ciebie czekają?

Zdecydowałeś się na wyjazd z firmą, zamiast samodzielnego organizowania? Jakie perspektywy na Ciebie czekają? Nawiązując współpracę z polską firmą, która realizuje kontrakty na terenie Niemiec, możesz liczyć na ogromne możliwości. Pamiętaj jednak, że aby zdobyć daną posadę, musisz spełnić określone wymagania.

Praca spawacz za granicą – jakie wymagania musisz spełnić?

Firmy, które zatrudniają na podstawie współpracy z zagranicznymi przedsiębiorstwami posiadają wiele ofert. Każda z nich może wyróżniać inne wymagania, które musisz spełnić, by uwzględniono Twoją kandydaturę. Jakie wymagania najczęściej pojawiają się w ofertach zatrudnienia na stanowisko spawacz?

  • Uprawnienia do spawania metodą MAG;
  • prawo jazdy kategorii B;
  • zdolność czytania planów technicznych;
  • doświadczenie w pracy spawacza lub na podobnym stanowisku;
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego lub niemieckiego;
  • doświadczenie (np. minimum 3 lata);
  • posiadanie własnego auta.

Praca spawacz zagranica Inserv

Praca spawacz za granicą – jakie możliwości zapewnia Ci wyjazd?

1. Bliższe poznanie języka  w naturalnym środowisku

Nauka języka obcego jest ogromną szansą, zwłaszcza gdy masz możliwość obcowania z językiem w kraju, w którym jest on powszechnie używany. Taki wyjazd daje Ci ogromną szansę rozwoju!

2. Zarobek oraz pewność wypłacalności firmy

InServ jest jedną ze sprawdzonych i wiarygodnych firm. Wyjazd z nimi nie wiąże się ze strachem czy stresem. Każdy krok zostanie z Tobą dokładnie omówiony. Nie musisz się też martwić o wypłacalność. Twoje wynagrodzenie z pewnością pojawi się na koncie.

3. Zwrot kosztu za wyjazd do Niemiec

InServ proponuje idealne rozwiązanie, gdy chcesz zarobić – zwraca koszt pierwszego dojazdu do Niemiec. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza gdy musisz dojechać z drugiego końca Polski i trasa okazałaby się dość droga.

4. Możliwość otrzymania podwyżki

Jesteś rzetelnym i dokładnym pracownikiem? Trzymaj tak dalej, a dostaniesz podwyżkę! Opłaca się dobrze pracować – z pewnością sam się o tym przekonasz, gdy na Twoje konto wpłynie wyższa suma.

5. Wsparcie koordynatora wyjazdu, który posługuje się językiem polskim

Stresuje Cię wyjazd, ponieważ nie znasz języka niemieckiego i nie wiesz, czy uda Ci się porozumieć na miejscu? Może nie wiesz, jak wypełnić dokumenty? W każdym momencie możesz skontaktować się z koordynatorem Twojego zlecenia. Z pewnością udzieli Ci on wszystkich potrzebnych informacji.

6. Szansa na ponowną współpracę po powrocie do Polski

Dobrze Ci się pracowało? Pracodawca był z Ciebie zadowolony, zlecenie się skończyło, ale zbliżają się kolejne? Skontaktuj się z firmą, z którą współpracowałeś i poinformuj ich, że jesteś chętny na ponowny wyjazd. Z pewnością znajdą dla Ciebie odpowiednią ofertę.

7. Zakwaterowanie gotowe na Twój przyjazd oraz ubezpieczenie

Nie musisz się martwić o zakwaterowanie. Będzie ono czekać na Ciebie na miejscu. Jest to ogromne ułatwienie organizacyjne. Ubezpieczenie jest dodatkową korzyścią.

Inserv praca za granicą

Similar Posts