Porady

Wanna w łazience – czy warto zdecydować się na jej zakup?

Wanna w łazience – czy warto zdecydować się na jej zakup?

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję urządzać dom lub mieszkanie, z pewnością stanął przed dylematem dotyczącym zakupu wanny. Mimo że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na montaż kabiny prysznicowej, bo jest ona bardziej praktyczna, to jest też wielu miłośników długich kąpieli w wannie, którzy nie wyobrażają sobie bez niej życia. Czy zakup wanny to dobry wybór?

Wanna dla spragnionych relaksu

Gorąca kąpiel po męczącym dniu to doskonała forma relaksu, gdyż pozwala się odprężyć. Długie kąpiele w wannie wpływają dobroczynnie na nasz układ nerwowy, łagodzą bóle mięśniowe, obniżają ciśnienie tętnicze krwi i redukują poziom stresu. Kąpiel w wannie działa również pielęgnacyjne na naszą skórę. To dlatego niektórzy ludzie decydują się na zakup wanny, nawet w przypadku, gdy ich łazienka jest niewielkich rozmiarów. Czy takie rozwiązanie ma sens? Obecnie na rynku są dostępne wanny w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego bez wątpienia uda się nam znaleźć odpowiednią. W tym wypadku dobrze sprawdzi się model narożny, który pozwoli zaoszczędzić dużo miejsca. Do małych łazienek polecana jest wanna 180 cm lub nieco mniejsza, na przykład 150 cm. Wybierając rozmiar wanny, musimy pamiętać, że nie chodzi tylko o to, aby zmieściła się w łazience, ale przede wszystkim o to, by zapewniała komfort podczas kąpieli.

Wanna to dobry wybór dla spragnionych relaksu. Doskonale sprawdzi się również w przypadku rodzin z małymi dziećmi, bo można w niej wygodnie wykąpać noworodka, ale też większe maluchy. W wannie możemy również zrobić pranie ręczne, a nawet wykąpać psa lub kota. Jak widać, ma ona wiele zastosowań, więc trudno odmówić jej funkcjonalności.

Wanna wolnostojąca – czy jest praktyczna?

Wanna wolnostojąca od kilku lat cieszy się ogromnym powodzeniem i coraz częściej pojawia się w projektach wnętrz. Wygląda bardzo elegancko i estetycznie, a co więcej jest dość praktyczna, dlatego bez wątpienia warto wziąć ją pod uwagę. To dobra alternatywa dla klasycznych, zabudowanych modeli. Wcale nie trzeba dysponować dużą przestrzenią, aby móc sobie na nią pozwolić. Dobrym wyborem będzie wanna kwadratowa, na przykład o wymiarach 130 x 130 cm, dość dużą popularnością cieszą się także modele prostokątne i owalne. Wśród najmniejszych wanien wolnostojących można znaleźć takie o wymiarach 150 x 70 cm.

Czy wanna wolnostojąca to dobry wybór? Takie rozwiązanie w łazience ma wiele zalet. Po pierwsze, jest niezwykle prosta w montażu. Po drugie, można dopasować ją praktycznie do każdej aranżacji – prezentuje się niezwykle elegancko i ma szlachetny wygląd. Po trzecie, jest wygodna w użytkowaniu i można do niej wejść z różnych stron. Niestety decydując się na model wolnostojący, trzeba nastawić się na większy wydatek. Do ich wad można zaliczyć także wagę, bo są dużo cięższe niż standardowe wanny w zabudowie.

Wanna to podstawowy element wyposażenia łazienki i wcale nie odchodzi do lamusa. Jest praktyczna, dlatego bez wątpienia warto rozważyć jej zakup.

Similar Posts