Porady

Blaty kuchenne z kwarcytu naturalnego. Poznaj ich najważniejsze zalety!

Blaty kuchenne z kwarcytu naturalnego. Poznaj ich najważniejsze zalety!

Kwarcyt naturalny to bardzo szlachetny kamień, który posiada wiele różnych zastosowań. Jednym z najbardziej znanych spośród nich wszystkich jest produkcja na jego bazie trwałych, solidnych i pięknych blatów kuchennych. Kwarcyt naturalny to doskonała alternatywa dla granitu, od którego jest twardszy, a także marmuru, który pod względem wizualnym może świetnie imitować, oferując przy tym jednak znacznie lepsze właściwości użytkowe. Sprawdźmy, czym charakteryzuje się ten wyjątkowy surowiec i dlaczego warto zamówić wykonane na jego bazie blaty kuchenne z kamienia naturalnego!

Kwarcyt naturalny i jego praktyczne właściwości

Kwarcyt naturalny to obecnie jeden z najpopularniejszych, najchętniej wybieranych przez współczesnych klientów kamieni naturalnych. Jego podstawowym przeznaczeniem użytkowym są blaty kuchenne. Wykonane z kwarcytu naturalnego blaty kuchenne z kamienia są piękne, solidne i wytrzymałe. Występują w dodatku w bardzo szerokiej i zróżnicowanej palecie kolorystycznej, przez co świetnie odnajdą się zarówno w nowocześnie urządzonych wnętrzach, jak i w kuchniach utrzymanych w klasycznym stylu.

Kwarcyt naturalny to kamień pozbawiony ziarnistości i chropowatości, który posiada zbitą i twardą strukturę. Wizualnie bardzo przypomina inny, bardzo luksusowy i ceniony kamień naturalny, a mianowicie marmur. Góruje nad nim jednak zdecydowanie lepszymi właściwościami użytkowymi, przez co jest często proponowaną alternatywą dla marmuru, zwłaszcza do kuchni.

Blaty kuchenne kamienne z kwarcytu naturalnego posiadają wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Są wytrzymałe i mało podatne na uszkodzenia mechaniczne, powstawanie rys czy inne uszkodzenia powierzchni. Wszystko to dzięki ponadprzeciętnej, wysokiej twardości, którą kwarcyt naturalny znacznie przewyższa nawet sam granit. Oprócz tego, blaty z kwarcytu naturalnego są odporne na działanie kwasów, chemii domowej, a także wysokie temperatury. W efekcie, korzystanie z nich jest nie tylko przyjemne pod względem wizualnym, ale także bezpieczne pod kątem zachowania ich estetyki i dobrego stanu. Jeżeli chcesz zobaczyć blaty wykonane z kwarcu, znajdziesz je na Krakstone.

blat

Walory wizualne blatów kuchennych z kwarcytu naturalnego

Oprócz wysokich walorów użytkowych, przy wyborze materiałów do kuchni kierujemy się także kwestiami estetycznymi. I w tym przypadku kwarcyt naturalny nas nie zawiedzie! Wykonane na jego bazie blaty kuchenne z kamienia są niezwykle atrakcyjne wizualnie, o czym bez wątpienia świadczy ich stale rosnąca popularność zwłaszcza wśród wymagających, współczesnych klientów. Blaty z kwarcytu naturalnego posiadają pewną, niezwykle ciekawą cechę – zawartość drobnych kryształów kwarcu sprawia, że na ich powierzchni tworzą się piękne refleksy świetlne, a blaty estetycznie mienią się w oświetleniu LED-owym.

Blaty kuchenne z kwarcytu naturalnego są dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Możemy wybierać spośród różnych odcieni beżów, brązów, szarości, żółci, czerwieni i wielu innych kolorów. Pozwala to na dopasowanie kolorystyki powierzchni roboczej do mebli i całego wystroju wnętrza oraz uzyskanie pożądanych, atrakcyjnych efektów wizualnych.

Similar Posts