Porady

Płytki inspirowane betonem – Tubądzin

Płytki inspirowane betonem – Tubądzin

Minimalizm i surowość są dzisiaj jednym z popularniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Powstała z tego powodu szeroka gama produktów, od farb strukturalnych imitujących beton począwszy, skończywszy na płytkach gresowych, które pełnią identyczną funkcję. Marka Tubądzin także postanowiła stworzyć kolekcje wzorowane na betonie. Oto one!

Tubądzin Torano – surowy minimalizm

Kolekcja Tubądzin Torano jest świetnym odwzorowaniem betonowej tekstury, dostępnej w dwóch kolorach (Toran white i Torano grey) oraz w dwóch wariantach wykończenia powierzchni: lapatto – z połyskiem oraz mat – czyli matowe. Wybór formatów płytek jest bardzo zróżnicowany, większość z nich nadaje się do układania zarówno na podłogę, jak i na ścianę. Odznaczają się przy tym wysoką klasą ścieralności, są antypoślizgowe i odporne na mróz – czyli można je układać również na zewnątrz.

Kolekcja Tubądzin Torano wchodzi w skład kolekcji Monolith, w której znajdujemy płyty wielkoformatowe. Dzięki temu możemy wykorzystać surowe piękno betonu w jeszcze bardziej oryginalny sposób. Płyty wielkoformatowe dają spektakularne efekty wizualne, co w połączeniu z betonową teksturą, pozwala stworzyć nowoczesne i nietuzinkowe wnętrza.

Tubądzin Epoxy – betonowej inspiracji ciąg dalszy

Drugą kolekcją wzorowaną na teksturze betonu, która także wchodzi w skład wielkoformatowej kolekcji Monolith, jest Tubądzin Epoxy. Tutaj mamy nieco większy wybór pod względem kolorystycznym niż w przypadku kolekcji Tubądzin Torano. Epoxy oferuje bowiem aż cztery warianty kolorystyczne:

  • Graphite

  • Beige

  • Grey

  • Brown

Płytki Epoxy również dostępne są z wykończeniem na połysk lub matowym. Warto zaznaczyć, że jak przystało na mistrza designu, którym bez wątpienia jest Tubądzin, w obu kolekcjach wzorowanych na betonie znajdziemy także ciekawe dekory i mozaiki. Poza tym płytki są rektyfikowane, czyli można je układać bardzo blisko siebie, przez co uzyskujemy niezwykle cienkie fugi.

Płytki betonowe – do jakich pomieszczeń?

Mogłoby się wydawać, że nie wszystkie pomieszczenia będą dobrze współgrać z betonową surowością. I, że tego typu wykończenie najlepiej prezentuje się w dość wysokich, raczej loftowych wnętrzach o industrialnym charakterze. Nie jest tak do końca.

Płytki betonowe przy odpowiedniej aranżacji mogą świetnie wyglądać wszędzie, zarówno w salonie czy sypialni, jak i w łazience. Idealnie nadają się do holu i na zewnętrzne wykończenie nowoczesnego tarasu. Dość zróżnicowany wybór kolorystyczny pozwala dopasować płytki tak, aby mogły nadać pomieszczeniu więcej ciepła lub wprost przeciwnie, zaserwować większą dozę surowości.

Płytki to nie wszystko!

Całą aranżację wykonaną z płytek możemy przełamać interesującymi dekorami czy mozaikami, które Tubądzin oferuje w obu kolekcjach. W przypadku Epoxy ciekawym dekorem jest Birch, na który składają się 4 płytki, dające dekor w formacie 898 x 2398 mm. A w urozmaiceniu kolekcji Tubądzin Torano świetnie sprawdzi się trójwymiarowa mozaika Torano hex.

Jeśli szukamy płytek gresowych, które po ułożeniu na ścianie dadzą nam bardzo udany efekt betonowej tekstury, to kolekcje Tubądzin doskonale się do tego nadają. Otrzymujemy produkt świetnie odwzorowujący beton i wysokiej jakości wyrób, co także warto zawsze brać pod uwagę przy zakupie materiałów wykończeniowych, z których chcemy cieszyć się przez jak najdłuższy czas.

Similar Posts